Loppua jo ennustellaan, mutta toivotaan vaan parasta.
https://www.youtube.com/watch?v=M5xZKdb_StQ
https://www.youtube.com/watch?v=uIj41kEyoU4
https://www.youtube.com/watch?v=M5xZKdb_StQ
https://www.youtube.com/watch?v=uIj41kEyoU4
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei kauvaa enään eikä ihme. Ranskaa johtaa homo Petteri, EU vaginalogi, Saksaa idiootti, Britanniaa ylen syönyt riepu Petteri Italiaa Lontta Leena yms. ei noilta paljoa pysty vaatimaan!
Ne, joissa tulee oikeistopopulismi valtaan ja sitten diktatuuri, muodostavat yhden EUn, demokratiassa pysyvät toisen EUn. Ilmeisesti ne diktatuurit on se puoli, mikä joutuu eroamaan, jolloin EU säilyy demokratiana, mutta siitä irtoaa ne diktatuurit.
EU ja NATO siirtyvät enemmistöpäätöksiin, jolloin Turkin, Unkarin ja Slovakia tapaiset häiriköt eroavat tai erotetaan. Mutta valta vaihtuu vielä monessa maassa. Unkari voi tulla takaisin demokratioiden joukkoon, kuten Puola tuli. Italia on vaarassa menettää demokratiansa. Ukrainan sota on kesyttänyt Suomela fasistit.