lasten rokotuskampajat

Anonyymi-ap

Sääliksi käy lapsia kun heidän luontainen vastustuskyky tuhotaan jo pienenä lapsena piikittämällä heihin kaikkea tarpeetonta.

esim perusterveelle lapselle koronarokotukset ja influenssarokotuksetkin on aivan turhia. Jos kuitenkin vanhempi päättää lapsensa näillä rokottaa niin ei kannata sitten yllättyä kun lapsi on jatkuvaatu

7

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ..jatkuvasti kipeänä. Ihmisen keho on Luojan toimesta suunniteltu niin älykkäästi että siinä on oma vastustuskykynsä jolla se torjuu viruksia. Mutta jos tätä vastustuskykyä tuhotaan jo pienillä lapsilla, niin ei kannata yllättyä jos ja kun lapsella on jatkuvasti jotain terveysongelmia. Tottakai on mahdollista että jotkut rokotteet ovat täysin harmittomia. Mutta en lähtisi pelaamaan venäläistä rulettia lapsen terveyden kustannuksella. Omalla kohdallani olen nähnyt että omat lapseni ovat kaikista terveimpiä kun en ole heille turhia rokotuksia antanut. Sen sijaan kavereiden lapset ovat jatkuvasti kipeänä ja joutuvat olemaan poissa päiväkodista. Jokainen vanhempi tekee omat päätöksensä rokottaako lapsiaan vai ei. Mutta suosittelen tutkimaan niitä haittavaikutuksia ja mahdollisia riskejä varsinkin mrna-rokotteiden osalta. Suurin syy minkä takia noita rokotuksia jatkuvasti jaellaan kaikkiin mahdollisiin on tasan lääketeollisuuden rikkaiden ihmisten rahan ahneus. Perustarve lapsikin sairastaa influenssan yleensä ihan luomuna ja selviää siitä oikein hyvin ilman minkäänlaisia rokotuksia. Tee vaikka omaa tutkimusta ja tarkkailen niitä ketkä ovat rokotukset lapsille tai itseänsä antaneet ja seuraile ketkä ovat enemmän sairaana. Joten vanhemmat jotka välittävät lapsestaan niin kannattaa harkita tarkkaan ennen kuin lapsia käydään piikittämässä kaiken maailman turhilla rokotteilla. Luontaisella vastustuskyvylläkin nimittäin pärjää.

      • Anonyymi

        samaa mieltä kaikki rokotukset pois.silloin luonto paremmin pystyy karsimaan heikot yksilöt laumasta.nythän tavallaan luonnon kannalta epäkelvot yksilötkin pääsee lisääntymään.


      • Kummallisesti vain näiden rokotusten katsotaan olevan yksi isoimpia tekijöitä sen suhteen että lapsikuolleisuus on nykypäivänä niin pientä kuin se on.

        Mutta tietysti Suomi24 taas tietää parhaiten.


      • Anonyymi
        santtu_1975X kirjoitti:

        Kummallisesti vain näiden rokotusten katsotaan olevan yksi isoimpia tekijöitä sen suhteen että lapsikuolleisuus on nykypäivänä niin pientä kuin se on.

        Mutta tietysti Suomi24 taas tietää parhaiten.

        Aivan! Täällä se viisaus asuu!!!


    • Anonyymi

      jos ottaa rokotteet niin ei tule koronaa

    • Anonyymi

      esson tietotoimistotrulli taas vauhdissa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      105
      1109
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      61
      1072
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      830
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      144
      818
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      705
    6. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      103
      601
    7. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      89
      591
    8. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      53
      557
    9. 78
      551
    10. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      528
    Aihe