Sääliksi käy lapsia kun heidän luontainen vastustuskyky tuhotaan jo pienenä lapsena piikittämällä heihin kaikkea tarpeetonta.
esim perusterveelle lapselle koronarokotukset ja influenssarokotuksetkin on aivan turhia. Jos kuitenkin vanhempi päättää lapsensa näillä rokottaa niin ei kannata sitten yllättyä kun lapsi on jatkuvaatu
lasten rokotuskampajat
6
91
Vastaukset
- Anonyymi
..jatkuvasti kipeänä. Ihmisen keho on Luojan toimesta suunniteltu niin älykkäästi että siinä on oma vastustuskykynsä jolla se torjuu viruksia. Mutta jos tätä vastustuskykyä tuhotaan jo pienillä lapsilla, niin ei kannata yllättyä jos ja kun lapsella on jatkuvasti jotain terveysongelmia. Tottakai on mahdollista että jotkut rokotteet ovat täysin harmittomia. Mutta en lähtisi pelaamaan venäläistä rulettia lapsen terveyden kustannuksella. Omalla kohdallani olen nähnyt että omat lapseni ovat kaikista terveimpiä kun en ole heille turhia rokotuksia antanut. Sen sijaan kavereiden lapset ovat jatkuvasti kipeänä ja joutuvat olemaan poissa päiväkodista. Jokainen vanhempi tekee omat päätöksensä rokottaako lapsiaan vai ei. Mutta suosittelen tutkimaan niitä haittavaikutuksia ja mahdollisia riskejä varsinkin mrna-rokotteiden osalta. Suurin syy minkä takia noita rokotuksia jatkuvasti jaellaan kaikkiin mahdollisiin on tasan lääketeollisuuden rikkaiden ihmisten rahan ahneus. Perustarve lapsikin sairastaa influenssan yleensä ihan luomuna ja selviää siitä oikein hyvin ilman minkäänlaisia rokotuksia. Tee vaikka omaa tutkimusta ja tarkkailen niitä ketkä ovat rokotukset lapsille tai itseänsä antaneet ja seuraile ketkä ovat enemmän sairaana. Joten vanhemmat jotka välittävät lapsestaan niin kannattaa harkita tarkkaan ennen kuin lapsia käydään piikittämässä kaiken maailman turhilla rokotteilla. Luontaisella vastustuskyvylläkin nimittäin pärjää.
- Anonyymi
samaa mieltä kaikki rokotukset pois.silloin luonto paremmin pystyy karsimaan heikot yksilöt laumasta.nythän tavallaan luonnon kannalta epäkelvot yksilötkin pääsee lisääntymään.
Kummallisesti vain näiden rokotusten katsotaan olevan yksi isoimpia tekijöitä sen suhteen että lapsikuolleisuus on nykypäivänä niin pientä kuin se on.
Mutta tietysti Suomi24 taas tietää parhaiten.- Anonyymi
santtu_1975X kirjoitti:
Kummallisesti vain näiden rokotusten katsotaan olevan yksi isoimpia tekijöitä sen suhteen että lapsikuolleisuus on nykypäivänä niin pientä kuin se on.
Mutta tietysti Suomi24 taas tietää parhaiten.Aivan! Täällä se viisaus asuu!!!
- Anonyymi
jos ottaa rokotteet niin ei tule koronaa
- Anonyymi
esson tietotoimistotrulli taas vauhdissa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322289Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749496Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297480Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825960Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344976HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801355