-tarja-halosella-on-vaarallinen-harha

Anonyymi-ap

https://www.verkkouutiset.fi/a/kylmaava-arvio-venajasta-tarja-halosella-on-vaarallinen-harha/#1722f751

Ulkopolitiikan tuntija ja tietokirjailija Henri Vanhanen arvostelee kovin sanoin presidentti Tarja Halosen analyysiä Venäjästä ja diktaattori Vladimir Putinista.

– Se, mikä Tarja Halosen arviossa hiertää, ei ole vain Krim. Vaarallisinta on ajatus, että Venäjän kanssa voisi saavuttaa rajan, jonka jälkeen yhteiselo helpottuisi, Vanhanen sanoo.

Tämä harha on hänen mukaansa ”vaarallisempi kuin itse arvio”

2

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hienoa että Halosta laitetaan vastuuseen teoistaan tämän vielä eläessä. Vielä kun jonain päivänä saisi lukea yhtä hyvän ja kriittisen jutun punamuumista YLE uutistoimituksen taholta. (tiedän, tiedän sitä päivää saa odottaa pitkään, YLE päättänyt suojella neuvostvenäjämielisiä punamuumeja noloilta tilanteilta)

    • Anonyymi

      Onko Halonen vieläkään sanallaakaan arvostellut Venäjän laitonta hyökkäyssotaa Ukrainaan tai venäläisten siellä tekemiä raakuuksia ukrainalaisia siviilejä, varsinkin naisia ja lapsia kohtaan?

      Vai onko Halonen vain silitellyt hiljaa tyytyväisen kremlistä lahjaksi, kiitoksena, saamaansa kissaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe