On hienoa kun kaikki heikennykset perutaan.
Kun SDP voittaa vaalit
25
189
Vastaukset
- Anonyymi
Juu ja -Milan Jaff -Mamu-Rikollisen ja RAISKAAJAN- Karkoitus Perutaan - !
- ja SDP - HAALAA- Lisää RUPU-Sakkia -ja RAISKAAJIA - ! - Anonyymi
ei peruta lisää tulee kuulutaan natoon
- Anonyymi
Tytin kuvaa katselen näin aamusta ja haaveilen kuinka rahaa on
- Anonyymi
Meillä on reilummin rahaa kun SDP tulee valtaan!
- Anonyymi
Kyllä. Meillä pankeissa on paljonkin reilummin rahaa. Ja se on kivaa, kun saa demarille sanoa, että sorivaan lainanantoa on kiristetty ja sun vakuudet eivät riitä. Niin, että siitä vaan kotiin ja piiraan paistoon.
- Anonyymi
UUDISTAMALLA RAKENTEITA SUOMI NOUSUUN.
HYVÄ OHJELMA SDP 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
- Anonyymi
Ensimmäiseksi leikataan suurituloisten eläkkeistä sitten perutaan suurituloisten veroalet sen jälkeen nautitaan persujen vaalitappiosta ja puoliksi vähentyneistä kansaneeustaja paikoista.
- Anonyymi
Ja sitten suurituloiset vetävät sijoituksensa Suomesta ja valivoittoaan juhlineelle demarille tulee kylmä ja nälkä. Sen demarin viluiset lapsiparat kysyvät, että ovatko hänen vanhempansa niin tyhmiä, että äänestivät SDP:tä.
Ja naapuritkin vihaavat.
- Anonyymi
Vai niin, että heikennykset perutaan. Toivomuksesi on infantiili. Suomi on kusessa. Mahdollinen demarijohtoinen hallitus on tosi kusessa ja joutuu tekemään valtavia ja kivulloisia saksimisia.
Vaalit ratkaisevat sen kuka perii sakset. - Anonyymi
Rikkaiden verotus nousee, alle 2000 euroa tienaavien verotus nolla %, hoitoon pääsee viikossa, työhaku velvoitteet poistuu, 500 ansiosidonnaista .
- Anonyymi
Sitten nautitaan pelkästään ansiosidonnaista.
Kämppiä tehään spurguporukoille. - Anonyymi
HYVÄ SDP 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
- Anonyymi
Heikko työllisyystilanne perutaan, Suomi nousuun.
- Anonyymi
Työllisyystilanne on hyvä kun SDP työllistää. Firmojen ei tarvitse työllistää.
- Anonyymi
Kansalaispalkka. Siiten ei enää ei tarvitse käydä töissä ja voi elvyttää taloutta käyttämällä tukirahaa.
- Anonyymi
Kansalaispalkan maksajina ovat tunnetusti varakkaat somalit, joilla ei ole Suomen kansalaisuutta.
Hyvin menee, herrat nauraa.
- Anonyymi
Kansanedustajien ym korotukset perutaan. Kaiken voi tehdä reilummin. Vai mitä SDP?
- Anonyymi
äässdeeepeee on huijari puolue
- Anonyymi
Tuohon voi luottaa!!!Hah hah
- Anonyymi
Aloitus oli olevinaan sarkasmia,terv aloittaja.
- Anonyymi
Kyllä sarkasmia. Jos demarit voittavat vaalit, niin työläisen perheen kaikissa anuksissa on viikot pitkät rikkoutumaton hämähäkinverkko. Niin siinä vaan käy kun nälkä jatkuu pitkään.
- Anonyymi
HOITO VARMISTETAAN.
- Anonyymi
HOIVA HOIDETAAN KUNTOON.
- Anonyymi
HYVINVOINTI PALAUTETAAN.
- Anonyymi
S D P ON YKKÖNEN
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741