Näin pari yötä

Sitten unta, että naapurit vyöry rajan takaa...
Mä niin toivon, ettei olisi enneuni.
12216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

se on liian iso tilaus vaikka koko Suomi olisi mukana, tehdä tilaus siitä tai estää sitä. jotkut säännöt maan päälläkin.

Äänestä

Lännestä tulivat? Ei olisi ensimmäinen kerta, kiitos taannoisen äärihihhulimme. Muistan haastattelun missä oli Steen1 ja P. Räsänen. Steeni mainitsi ettei uskontoa ja politiikkaa saisi sekoittaa toisiinsa. Mielestäni ihan hyvä ohjenuora paitsi jos uskonnollisuus pitää sisällään tervehenkisen moraalikäsityksen niin se on plussaa.

Eli kaiken maailman kultistit ynnä muut lahkolaiset romukoppaan. Ei niillä oo mitään oikeutta päästä tärkeisiin poliittisiin virkoihin. Muutenkin liikaa perusjantterista poikkeavat tapaukset pitäisi kitkeä ulos pilaamasta yhteiskuntajärjestystä. Rahat pois niiltä ja Niuvaan sanon minä 😉.

Äänestä

Kyllä ne tulee idästä meille
Sääli että marin sai tämän lumipallon liikkeelle. Nyt stupido jatkaa ja pari muuta. Ei kannatas päätään aukoa

Äänestä

Ihana enneuni, aurinkoiset lomailupäivät portugalin lämmössä odottavat.

Äänestä
  • Ripille vaa johki funikulaarin alle? Jo 18 kuollutta.
    -LissabonSuree

    Äänestä

Kyllä se sieltä tulee. Mä näin kans samaa unta

Äänestä

Kyllä siellä Ruotsin puolella on liikettä tosiaan ollut mutta taitaa olla noita nuuska muikkusia

Äänestä
  • Haaparannan lyhytjalkaset. -sivusta

    Äänestä

Ei noi ukrit edes ole naapureita. Tulevat tänne täysihoitoon sdp:n luvalla.

Äänestä
  • Pitäisi olla Neuvostoliiton valtioiden omia taakkoja ne, tai sitten laajemmin slaavimaiden. Ja Välimeren tuolta puolen tulleiden likaveristen pitäisi elellä omissa kulttuuripiireissään. Jakakoot öljyvaltiot vaurauksiaan Saharan eteläpuolelle ja monikansalliset yhtiöt veks kehitysmaista riistämästä niitä.

    Äänestä

Minä en tilannut maanVyöryä nääs ainakaan

Äänestä

On tainnut sun seinänaapurit siirtyä tuonpuoleiseen ja tulevat kummittelemaan!? Vähennä sitä Peukkuu!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sitten unta, että naapurit vyöry rajan takaa...
Mä niin toivon, ettei olisi enneuni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu