Orpolla käytössä rajut keinot

Orpo ei päästänyt Purraa vastaamaan rasismikysymyksiin kyselytunnilla, joten hauras sopu kesti ensimmäisen tulikokeen
22212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Höpöhöpö. Sulla on tulikokeeseen kaalissasi

Äänestä
  • Montako päivää Purra kestää suu tukittuna?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Montako päivää Purra kestää suu tukittuna?

    Pitää sanoa mitä vasu-vihervasut hakee suomeen, hakivat myös isisterroristeja, unohtuiko vaskoilta sananvapaus entä oikeusvaltio ja demokratia.
    https://yle.fi/a/3-12124244

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Pitää sanoa mitä vasu-vihervasut hakee suomeen, hakivat myös isisterroristeja, unohtuiko vaskoilta sananvapaus entä oikeusvaltio ja demokratia.
    https://yle.fi/a/3-12124244

    Nuo niitä vasun-vihervasukon tulevia osaajia, katumellakoihin.
    https://yle.fi/a/3-12133334

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Pitää sanoa mitä vasu-vihervasut hakee suomeen, hakivat myös isisterroristeja, unohtuiko vaskoilta sananvapaus entä oikeusvaltio ja demokratia.
    https://yle.fi/a/3-12124244

    P. Haavisto ei ole vassari. Sanoi, ettei vihreät ole vasemmisto puolue. Se on kokkareitten puisto-osasto. Kok ja virheet monessa kunnassa vaaliliitossa. Mutta persu ny näkee kaikkialla vihervassaripunikkeja.

    Äänestä

Riikkuli ei ole pukahtanut rasismista muutamaan päivään.

Äänestä
  • EK-SY käskyttäneet taas Orpua nyt hiljaa sssSSSSHHHhhhhhhh ei saa vaarantaa köyhien ja sairaiden kurjistamista

    Äänestä

  • Sinä hoet rasismia entä osaajat eivät ole samoja kuin terroristit ei työperäinen maahanmuutto ole kuin valinta tehtäviin eli osaajiin.

    Äänestä

ei saa purra

Äänestä
  • Purtavaa riittää, kun nostaa omaa palkkaansa tonnilla ja antaa tonnien veroalen.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Purtavaa riittää, kun nostaa omaa palkkaansa tonnilla ja antaa tonnien veroalen.

    Niin se olisi myös noussut marinilla, eivät sitä itse päätä.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Niin se olisi myös noussut marinilla, eivät sitä itse päätä.

    Eivät päätä. Antavat kaveriensa päättää tyyliin sulle ja mulle.

    Äänestä

orpo on tuttu kaikille hki maksullisille naisille, sieltä noi sen toimintasunnitelmat ja palkankorotus ideat on tullu..
Laita orpo dollareita tulemaa ni suut pysyy kiinni, tiiät kyllä ketä.

1Äänestä

Purralla on hermot prakaamassa. Se olisi alkanut huutaa. Miiloin Orpon
hermot prakaa Purran takia ?

Äänestä

Oprpo on Purran esitaistelija kihihihihi.......

Äänestä

Kuten uskonveli ja ex-puoluesihteeri kirjoittikin, madonluvut persujen hallitustaipaleelle on jo luettu!

"Paikan osoitus perussuomalaisille.
Orpo potkaisi meidän puolueemme ”koirankoppiin”. Ei pelkästään Teemua vaan jokaisen meistä. Odottamaan sitä lopullista kenkää."

Äänestä
  • Persut ovat tehneet palveluksensa kokoomukselle, joten joutavat hyvin ulkoruokintaan.

    Äänestä

Purraa valvotaan kokoomuslaisten toimesta.
Siitä se Riikan häpeä itkeskely ja pussit silmien alla. Tajunnut, että on ollut pelkkä herrojen piika, jota hyväksikäytetty ja Orpon ystävällisyys pelkkää teeskentelyä, vaivoin peiteltyä tympääntymistä.

Äänestä

Juu, niinkin rajut keinot että vaatii pakkosanktioita rasistisiin möläytyksiin viittauksella persuihin. Joiden säännöissä ei ole niitä pakkosanktioita persujen ollessa ainoa puolue joka voi jaella sanktioita omilleen..

Äänestä

Takautuvasti ei voi tuomita.
Mites olis ennakkoon? Kumminkin ajattelevat niitä alempiarvoisina, eri värisiä, köyhiä, sairaita, pienituloisia, vanhuksia...
Ei se ajatusmaailma pelkään rasismiin lopu, kyllä se on osa suurempaa ylivertaisen rodun luulottelua eli omaa pikkueliittiään!

Äänestä

Se, että Orpo ei anna Purran vastata kyselytunnilla, kertoo vain ja ainoastaan pääministerimme Orpon huonosta johtajuudesta.

Päätös siitä, että "sinä et nyt puhu mitään", on täysin kestämättömällä pohjalla jatkoa ajatellen. Pitääkö Riikka Purra ja muut persut rasistiset turpansa tukossa hallituskauden loppuun saakka?

Äänestä

pehtooripersut laitettiin heti jalkapuuhun

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Orpo ei päästänyt Purraa vastaamaan rasismikysymyksiin kyselytunnilla, joten hauras sopu kesti ensimmäisen tulikokeen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu