Juu, että silleen

Vai että ihan sofia virran sanoo että palestiinalaiset lapset tutota hoitoon, suomeen??????? Vihreätkö maksa koko lystin?????????? Joo tajuatko taliaivo sitä että ei edes kaikki suomalaiset lapsetkaan pääse jonottamatta hoitoon.
5125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei Israel päästä niitä lapsia hoitoon . Israel kielsi Tanskan perustamasta sairaalaa Jerusalemiin Gazan lapsia varten .

Äänestä
  • Eihän ne kuole jos niitä hoidetaan !

    Äänestä

No, kyllä tämä kakaralauma keksii miten saavat lapset hoitoon, maksavat hamassille muutaman miljardi niin homma hoituu. Suomalaisten lapsien hoidot siirretään hamaan tulevaisuuteen kun nämä tulevat!!!! Sillä ei ole väliä sanoo tämä sofia virta, leikitään koko maailman pelastajaa, mutta loppujen lopuksi syytön eli veronmaksaja maksaa tämän kaiken!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Tanskalaiset ovat sentään viisaita, eivät tuo niitä omalle maan kamaralle, koska näillä lapsilla on vanhemmat, isovanhemmat ym. suku että lapsi tulee tulee suku perässä!!!! Ne lapset eivät sieltä yksin lähde!

Äänestä

Vihreät eivät ole koskaan maksaneet mitään, pelkkä suuri menoerä valtiolle, aina ollut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vai että ihan sofia virran sanoo että palestiinalaiset lapset tutota hoitoon, suomeen??????? Vihreätkö maksa koko lystin?????????? Joo tajuatko taliaivo sitä että ei edes kaikki suomalaiset lapsetkaan pääse jonottamatta hoitoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu