Miksi pitää

Kiduttaa itteään, rakastumalla johonkin jota ei tuu ikinä saamaan. Miksi sydämen pitää aina läikähtää kun katseet kohtaa? Miksi hymyilyttää, miksi. Sä sait mut tuntemaan itteni taas näkyväksi, sä näit minut. En tiedä miten teet sen, mutta mun sydän on sun. Yritäppä tässä sitten unohtaa.

Naiselta miehelle
10535
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei palstalla inisenällä!!

Äänestä

Tuon saman kokeneena..viduddaa

Äänestä

Oon miettinyt tätä ihan samaa. Sitten mun fiifiin tulee sellasia uutisia, että rakkaus toiseen ihmiseen on hyväksi, kun erittyy dopamiiniä, oksitosiiniä, vapopressoonia jne. Silkkaa kärsimystä tämä on. Miehen perään itkeä. Pyh.... Naisena tätä siis ihmettelen myös. Ja niin...rakkauttahan verrataan psykoosiin, että sellaista.

Äänestä

Musta tää on ihanaa. Tää tunne täyttää mut. Hänen hymynsä täyttää mut. Mun rakastuminen täyttää mut. Mä haluan kiljua onnesta, eikä mua edes haittaa, jos joku huomaa jotain. Mä tunnen niin paljon ja oon niin elossa. Jos tää loppuu kyyneliin, hän on kyl sen kaiken arvoinen. ❤️

nainen sivusta

Äänestä

Sama. Pahinta on ehkä se että elät elämääsi ja teet asioita.huomaat jossain vaiheessa että kuvittelet miten asiat tapahtuisi JOS se ihminen olisi sun vierellä. Siis aivan kaiken.Heräämisestå nukahtamiseen saakka.Vuosia. Ihan kuin eläisit jotain sivuelämää toisessa ulottuvuudessa tän ihmisen kanssa. Ja sit kun näet sen ihmisen livenä,olet vain ihan vitun surullinen. Koska tajuat että se ei tule koskaan olemaan todellista. Ja tämäkin on naiselta miehelle.

Äänestä
  • Tuossa kohtaa kun tulee paljon tuskaa, kannattaa kääntää huomio siitä toisesta omaan itseen. Tehdä työskentelyä itsensä kanssa ja keksiä jotain uutta tekemistä, josta saa voimia ja iloa elämään. Kun ymmärrät että kysymys on pakkomielteestä tai addiktiosta, niin ymmärrät myös ettei se tee itsellesi hyvää.

    Enkä halua olla mikään ylhäältä päin neuvoja jakeleva, vaan haluaisin ettei kukaan toinen joutuisi siihen tilaan, missä itse olin liian pitkään. Hermosto alkoi voimaan huonosti ja kadotin kaikki voimani. Turrutin tunteitani päihteillä. Kunnes jokin herätti minut ja tuli käännekohta elämääni. Siitä on sitten pienin askelin tultu parempaa kohti, mutta menetettyä aikaa en saa enää takaisin. Tsemppiä! -sivusta

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Tuossa kohtaa kun tulee paljon tuskaa, kannattaa kääntää huomio siitä toisesta omaan itseen. Tehdä työskentelyä itsensä kanssa ja keksiä jotain uutta tekemistä, josta saa voimia ja iloa elämään. Kun ymmärrät että kysymys on pakkomielteestä tai addiktiosta, niin ymmärrät myös ettei se tee itsellesi hyvää.

    Enkä halua olla mikään ylhäältä päin neuvoja jakeleva, vaan haluaisin ettei kukaan toinen joutuisi siihen tilaan, missä itse olin liian pitkään. Hermosto alkoi voimaan huonosti ja kadotin kaikki voimani. Turrutin tunteitani päihteillä. Kunnes jokin herätti minut ja tuli käännekohta elämääni. Siitä on sitten pienin askelin tultu parempaa kohti, mutta menetettyä aikaa en saa enää takaisin. Tsemppiä! -sivusta

    Jatkoa... Ja mikään huonovointisuudessani ei liittynyt suoraan tuohon ihmiseen, vaan lapsuuden traumoihin. Hän vain teki näkyväksi ne haavat minussa, jotka olivat piilossa. Mutta toki traumoja tuli lisää, kun jäi jumiin tuohon ihmiseen ja otin silloin tällöin lisää annoksen sellaista, mikä satutti vaan.

    Olin syvästi traumatisoitunut lapsuudessani ja aloin tietoisesti ja selvin päin kohtaamaan niitä kaikkia kovia kipuja sieltä. Annoin tulla kaikki tunteet sillä volyymilla, millä ne sitten tuli. Kovaankaan henkiseen kipuun ei kuole. Tuon jälkeen alkoi helpottamaan, mutta vielä on tehtävää, työskentely on edelleen kesken. 22:32:39

    Äänestä

Tunteilleen ei kuulemma voi minkään tai naiset on ainakin mulle väittäny niin miksi olen niin pikkutarkka siitä jos on olemassa pienikin todennäköisyys ettei nainen halua olla juuri minun kanssani etten anna irseni edes tuntea mitään toista kohtaan no päätyy satuttamaan itseään kuitenkin

Äänestä

Nää on toisaalta niin huvittavia. Nainen voi omassa mielessään elää vaikka mitä rakkaustarinaa ja se Alfa mies siinä vieressä vaikka lätkäpeliä, vedonlyöntiä tai seuraavaa panoa.

Äänestä
  • Sama pätee miehiin, sillä erotuksella että kehitätte pakkomielteisen fiksaation näihin rakastumisen kohteisiin samalla kun teitä viedään kuin pösilöä narussa

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kiduttaa itteään, rakastumalla johonkin jota ei tuu ikinä saamaan. Miksi sydämen pitää aina läikähtää kun katseet kohtaa? Miksi hymyilyttää, miksi. Sä sait mut tuntemaan itteni taas näkyväksi, sä näit minut. En tiedä miten teet sen, mutta mun sydän on sun. Yritäppä tässä sitten unohtaa.

Naiselta miehelle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu