KOKKOLAN POLIISISTA OSA PUOLUSTAA RIKOLLISUUTTA

Anonyymi-ap

Perhossa Kiveläntiellä somaliliiga murtautuu taloihin varastaen tavaraa.

11

500

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Missä dokumentti siitä?

    • Anonyymi

      Rajavartiolaitos päästää laittomasti paperittomia, lähinnä afrikkalaisia tähän maahan. Heistä Puolustusvoimien värvätyt kouluttavat Saksan alaisuuteen bulvaaneja tekemään tihutöitä.

      • Anonyymi

        Heitä pyörii maaseudun kylissä aiheuttaen etenkin vanhuksissa pelkoja.


    • Anonyymi

      Persujen vaaliromahdus on nyt niin tätä. Muuta lillukanvartta taikka syytä puolueen olemassaololle ei enää ole kuin tämä teema.

      • Anonyymi

        Yhtä sekoilua, mutta julkisen puolen työpaikoissa ja veronmaksajien rahoilla palkattuna mitä ihaninta voimautumista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yhtä sekoilua, mutta julkisen puolen työpaikoissa ja veronmaksajien rahoilla palkattuna mitä ihaninta voimautumista.

        "Jokainen Suomen kansalainen on Perussuomalainen". MOT


    • Anonyymi

      No kerrankos sitä menee potilaat ja hoitajat tai poliisit ja rosvot sevo.

    • Anonyymi

      Maahanmuuttajat tekee tilastojen perusteella rikoksia 1,2 kertaa sen mitä suomalaiset. Ruotsista tulee jengirikollisia ja sitten eräiden afrikan maiden ja balttian kansalaiset on kunnostautuneet tässä, eli tekevät keskimäärin enemmän rikoksia kuin suomalaiset keskimäärin sanoo tilastokeskus.

      Että repikää siitä. Ei oo suurta eroa ja mitä väkivaltaan tulee, kyllä suomalaiset miehetkin osaa akkojaan rääkätä ja tappaakin. Väkivaltaa olen itse saanut nähdä omin silmin synnyinkodissa, sekä henkistä että fyysistä. Väkivaltaa olen kokenut myös aikaisemmassa parisuhteessa.

      • Anonyymi

        Turha tuota yrittää pehmitellä. Jo tuhannen suomalaisen mittakaavassa, 200 kpl enemmän maahanmuuttajilla. Ja kuinka paljon eivät jää kiinni teoistaan, kun ovat tottuneet, osanneet pienestä asti varastelemaan. Alle kymmen vuotiaat lapset vievät täällä kaupoista tavaraa, niin kuin se olisi heille normaalia. He varastelevat myös toisiltaan tavaraa, jopa omien sukulaisten kodeista. Väkivalta siihen päälle vielä.


      • Anonyymi

        Suppeat on sinunkin kokemukset ja kova yritys yleistää se kaikkeen mitä et ole koskaan nähnyt.
        Mikä motivoi?


    • Anonyymi

      VIEKÄÄ NE KALAJOELLE UIMAAN

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      265
      4640
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      133
      3019
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2827
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1771
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1634
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1511
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1380
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1272
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1149
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1148
    Aihe