Kolmansista maista tänne tunkevalle rupusakille pitää lähettää selkeä viesti. Tähän maahan ei kaivata sadevesijärjestelmiin nojailevaa sinun verovaroilla lompsivaa porukkaa, Peltokangas kirjoittaa.
Peltokangas on perussuomalaisten eduskuntaryhmän työvaliokunnan jäsen ja eduskunnan hallintovaliokunnan puheenjohtaja. Hänen johtamansa valiokunta käsittelee muun muassa ulkomaalais-, kotoutumis- ja kansalaisuusasiat.
ote IS
Rupusakille selkeä viesti
9
163
Vastaukset
- Anonyymi
Rupusakkia on koko Ps puolue äänestäjineen .
- Anonyymi
Demarit vielä rupumpaa, ja vasemmisto, sekä vihreät kaikista rupuinta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Demarit vielä rupumpaa, ja vasemmisto, sekä vihreät kaikista rupuinta.
Sanoo rupu-ukko...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanoo rupu-ukko...
Kinaa rupu-akka...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kinaa rupu-akka...
Persuna ihminen on tyhmimmillään.
- Anonyymi
En omaa minkäänlaista puoluekantaa, mutta kyllä se on valitettava tosiasia, että kouluttamattomat maahanmuuttajat eivät tätä maata pelasta, päin vastoin.
- Anonyymi
Tuo Keskisarjan puhe huonolaatuisista maahanmuuttajista tarkoitti juuri työmarkkina-arvoa. Tätä ei ole haluttu keskusteluissa ymmärtää, vaan puhutaan jakamattomasta ihmisoikeudesta. Vasemmiston tarkoitushakuista väärinymmärtämistä ja järkipuheen kieltämistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo Keskisarjan puhe huonolaatuisista maahanmuuttajista tarkoitti juuri työmarkkina-arvoa. Tätä ei ole haluttu keskusteluissa ymmärtää, vaan puhutaan jakamattomasta ihmisoikeudesta. Vasemmiston tarkoitushakuista väärinymmärtämistä ja järkipuheen kieltämistä.
Maahanmuuttajissa on vielä erotettava pakolaiset, ja työn, opiskelun tai avioliiton kautta maahan muuttaneet. Pakolaisten työmarkkina-arvo on Keskisarjan kritiikin kohteena.
- Anonyymi
Huutelevat incel miehet sais kans karkottaa Suomesta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti20922679Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole9916641SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude29815484Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy14810669Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1179499Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla358208Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump318182Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2376742Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2006385Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri365973