Jyväskylä sekopäinen urheiluhullujen kaupunki. Kaikista heikoimmissa taloudellisissa asemissa olevien ihmisten palveluja leikataan sen takia että nämä pipopää maanikot saavat maniassa hiihtää 24/7 ja myös kesällä kun vaativat Hiihtoputken rakentamista veronmaksajien rahoilla tottakai.
Vuosikymmeniä ovat hiihtäjät valloittaneet pururadat talveksi veronmaksajien rahoilla ja kenelläkään muilla ei ole asiaa sinne ollut!
Mikä tekee näistä ylimielisistä maanikoista parempia kuin muista ihmisistä! Mikäli haluavat hiihtää niin maksakoot siitä, moni muukin joutuu harrastuksistaan maksamaan.
Kaikki mahdollinen urheilun edellyttämiseksi.
19
230
Vastaukset
- Anonyymi
Emme kuulleet kilahdusta, lapsukainen.
- Anonyymi
Aina vaan kiakkoa, kiakkoa, saat*na sentään!
- Anonyymi
Voin jo mielessäni nähdä Sinuhe egyptiläisen virnistyksen ja Lutakkolaisten lökäpöksy perheenisien voitonriemun.
- Anonyymi
Jyväskylä on erittäin yrittäjä ja Kokoomus mielinen kaupunki
- Anonyymi
Asiaan pitää tehdä mahdollisimman suuri muutos!
- Anonyymi
Jyväskylä kaupungin työntekijät ovat laiskoja ja valittaja. Heidän tulee oppia kumartamaan esimiehiä ja olla arvostelematta. Jos ei, niin tulemme potkimaan heidät pois. Yt on ollut ja tulee olemaan, jotta valittajat ja laiskat saa lähteä. Työläinen tekee 8 h töitä ja tulos ratkaisee. Kahvitauot ja ruokarauot sekä vessassa käynnit hoitakoon työntekijät omalla ajalla. Myös urheilua harrastavat ja varsinkin jääkiekkoa ja rallia, saavat parempia tehtäviä. Läskit saa lähteä puistopuolella haravoimaan. Me sanomme ja työläiset tekee ja kumartaa.
- Anonyymi
Jyväskylän oman Kokoomus Martan mielestä julkisella sektorilla on liikaa sairauspoissaoloja.
- Anonyymi
Sinähän sen tiedät "neiti "
- Anonyymi
Kokkare Martta voisi tulla itse vaikkapa keskuskeittiölle tai lähihoitajaksi kokeilemaan, miten kauan työt sujuvat.
- Anonyymi
Me olemme parempia. Olemmehan diplomi-insinöörejä ja väitelleitä tohtoreita. Me emme ole mitään perus maistereita, kandidaatteja tai insinöörejä, tradenomeista puhumattakaan.
Me osaamme ja tiedämme.
Meidän ei tarvitse alentua mihinkään kouluttamattomien töihin.
Teillä on ne meidän armosta.- Anonyymi
Stubb menetelmällä töihin eli suhteilla suhmuroiden ja hyvä veli verkoston kautta! Pätevyydellä ei ole mitään väliä. Näin toimitaan Kokoomuksessa.....
- Anonyymi
Tämä puhuu asiaa.
- Anonyymi
kokoomuslaisesta tulee joka-alan asiantuntija laitettuaan geeliä tukkaan
- Anonyymi
"Iäkkäiden tonttiliittymien auraus jälleen säästökohteena Jyväskylässä – lautakunnalta äänestyspäätös"
"Iäkkäiden tonttiliittymien auraus kustantaa kaupungille noin 220 000 euroa vuodessa."
Eiköhän tämäkin tehty sen takia että eliitti hiihtäjät pääsee lykkimään ja olemaan mukamas parempia ihmisiä...- Anonyymi
Hiihdä sinäkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hiihdä sinäkin.
Mielummin menen kiskoille makaamaan!
- Anonyymi
Ai että olisi nautinnollista sabotoida Hipposhanketta kaikin mahdollisin keinoin kun kyseinen laitos kaatuu kuitenkin veronmaksajien kontolle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1307749Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?987276Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317182Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t206612Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736341Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv205701Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115697Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465468Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa835350Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475190