Provinssi syrji kansanedustaja Juha Mäenpäätä
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/8bbbae6d-7f29-41d1-8737-a4da41726d4b
Ja kuten tähänkin asti suomi24 palstat persujen maalittamiselle valjastanut luotsi poistaa kaikki avaukset aiheesta kuten aikaisemminkin?😁😁
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/8bbbae6d-7f29-41d1-8737-a4da41726d4b
Ja kuten tähänkin asti suomi24 palstat persujen maalittamiselle valjastanut luotsi poistaa kaikki avaukset aiheesta kuten aikaisemminkin?😁😁
Vastaukset 46
Vanhimmat
Provinssi teki emämokan. Koko paskan saa lopettaa.
Nämä ei kiinnosta enää. Politusoituneet, nuoleskelevat ministereitä ja edustajia. Minä en noihin enää pistä sentin latia.
Vituttaa, kun mihinkään ei voi enää mennä, kun kaikista paikoista on tullut politiikkojen ja keikaripaskiaisen tyrkkypaikkoja.
Aika huolestuttavia ja pahenevia piirteitä noissa "hyveposeraajissa", saisi tulla enemmänkin näistä sairaista jutuista tuomioita oikeudessa. On se sen verran pahaksi mennyt "hyveposeraajien" toiminta.
Onhan se sairasta kun suviseuratkin alkaa olemaan suvaitsevaisempi tapahtuma kuin rock festarit? Jonne halutaan Marin kaltaisia vassaribimboja ottamaan selfiekuvia someen muotireleet niskassa.
Onhan se uutinen kun ex pääministerin pukeutuu festareihin minishortseissa joissa vilkku persposket. Seiskan sivuilla jonne ennen pääsi yleensä Nykänen ja Hakkarainen.
Miten se Halla-aho sanoi, yli ikääntynyt teini? 😁😁
Äläs nyt. Nää homotyrkythän kävi viime suviseuroissa näyttäytymässä vähäsen. Voi vittu, mitä kusipäitä noikin inisevät homosekopäät on. Uiui, aiai lässynlässyn...
Voitaisiin mennä pidemälle poistaa kaikki sianpäät Suomesta,
Heh, sama ajatus tuli itsellekin. 😂
Olisi aika huoletuttavaa jos ei olisi tullut. Kun se ajatus lähti samasta sianpäästä.
Persuja ei saisi päästää mihinkään julkisiin tilaisuuksiin missä on suomalaisia, Persut ovat haittalaji ja uhka Suomelle.
Ja sinut ap pitäisi päästää edes kerran vuodessa ulos tuulettumaan Niuvanniemeltä, Tietenkin hoitajien valvonnassa mutta kuitenkin..
Poliittiset persut pitäisi palauttaa kotimaahan.
Päinvastoin. Persut on ainoa ouolue, joka vielä åitää suomalaisten puolta.
Muistatko demarirumilus suurisuu Tuppuraislehmän sanomisen?
ON VAARALLISTA AJATELLA OMIA. Tuo lause kertoo sen, että vihervassarit on valmiita murhaamaan alkuperöiskabsan.
Vain umpitollo irroittaa lauseen varsinaisesta lauseesta ja tekee sen vieläpä väärin :))))
😄😅😂🤣🤡
Millainen tuomio olisi tullut, jos Mäenpää olisi muslimi?
Ei yksikään olisi edes päässyt provinssiin?
Miettikää kuinka paljon Provinssi on saanut mainosta näillä sakoilla
Mieti mieluummin miksi esim. Mira Luodin lyöminen somessa jatkuu edelleen hänen puhuessa siitä, että joutui seksuaalisen väkivallan kohteeksi?
vassaripunkkari ymmärrykseni mukaan mutta siitä huolimatta joutuu vassarien hyökkäyksen kohteeksi epäillyn ollessa mamu?
Samalla tavalla kuin Purra josta tehtiin tarinan pahis hänen nimitellessä apinaksi mamua jonka seksuaalisen ahdistelun kohteeksi joutui.
Negatiivista sellaista.
Historiallista, hyveposeeraaja vassarit tuomiolle persun syrjimisestä. Voi vain kuvitella miten s...tanasti se v..tuttaa vihervassareita.
Rikkoi sananvapautta rikosnimikkeen tuomiossa ollessa syrjintä?
"Kutsu on peruutettu yhteiskunnallisen ja poliittisen toiminnan vuoksi, mikä käytännössä rajoittaa perustuslaissa turvattua sananvapauden käyttöä, tuomiossa perustellaan"
Siinähän se on, ongelman ydin. Kun tajusi sellaisen vasta vuosien jälkeen ja aloitti puhumaan medialle "kokemastaan"
Entä jos olisi ostanut lipun niin kuin muutkin ihmiset?
Ei Juhaa saa kiusata, Juha on niiiin herkkä tyttö. Juhalle tuli paha mieli ja Juhaa vähän itketti.
Onko tämä persu keksinyt saman rahastuskonstin kuin eräät suorahousuiset kaverit?
Uhriutumalla rahaa?
Se ei ole kuin S oini tai K ontula jotka möi prsettä. Toinen salkkua vastaan ja toinen rahaa vastaan.
Hillotolpalle Purrakin meni kun kavalsi äänestäjät
Eli kuka vain voi kävellä persukonttorille puhumaan persua persuista ilman pelkoa että häntä syrjittäisiin.
Olipas idioottimainen kommentti.
No mutta sitähän sinä olet ap omille viesteille vttuileva idi ootti.
Miksi eivät päästäneet? Homouden vuoksiko vai?
Saa olla sika jos on poliitikko. Se on poliittista syrjintää ?!?
kun on kutsuttu paikalle ja menee paikalle niin sanotaan ettet saakkaan tulla 🤔
Persu pahoitti mielensä ja uhriutui.
Syrjiminen siis käy, jos kyse on Perussuomalaisesta. Muuten vihervasemmisto repii tamppaxinsa syrjimisen vuoksi. ?
Nyyh! Voihan kyynel.
Persu lensi festreilta pihalle koska arvosteli opetushallinnon vassari pomona ohjeistusta kuinka lapsille saa opettaa kuinka pojalla voi olla pimppi. Mistä sinä sinimustien somesaastevastaaava ap vedät tietenkin hiekat vaginaan. 😂😂
Kirjoittaa tänään valtavan määrän hyvin pettyneenä avauksia siitä, kun oikeusasiamies ei ala tutkimaan Teemu Keskisarjan sanomisia A-studiossa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d55bdefe-01b9-4aa7-84a5-3e8cbfdbb0d2
Ennenkuulumatonta, kotoperäislajiketta edustavaa persupaksukaista on syrjitty.
Asiaihminen ei olisi ollut moisesta moksiskaan vaan olisi ostanut lipun niin kuin muutkin kunnon ihmiset
Fiksu ihminen hommasi "suvaitsevaisille" vassareille tuomion syrjinnästä mille persut nauraa vuosia ja mikä vassareita vtuttaa ja raskaasti. Kuten myös sinua sinimustia fanittava Soinisti ap..😏
No voi voi kun raukkaa syrjittiin...voi voi sai oikeutta sentään.
Kovasti viihdyttävää kuinka syrijinnästä vapaaksi julistautunut festari sai tuomion syrjinnästä. 😁😁