Mietin että miksi nää jotkut ihmiset ravaa joka hemmetin päivä jonkun läheisensä haudalla ja puhuvat siellä näille, mikseivät käyneet silloin kun nää makas jossain hoitokodissa tai yksin kotonansa, ei silloin kiinnostanut ollenkaan. Huono omatunto vai mikä tässä on oikein ajatuksena.
Hautausmaalla ravaajat
Anonyymi-ap
5
356
Vastaukset
- Anonyymi
Siinä riittääkin sinulla miettimistä,
et käsitä , ettet käsitä,
kaikki me ollaan erilaisia,
ja katsotaan tätä eloa vain omien silmälasien takaa ...........
niinpä niin.- Anonyymi
no nyt on waltikan vakijuoppokin herännyt. tutkii omaa eloaan.
- Anonyymi
”Nöyryydellä ja rukouksella korjaantuu kaikki, mikä näyttää korjaantumattomalta.”
- Anonyymi
Kuuluu hyviin tapoihin hoitaa hautapaikka , moni käynyt vainajaa katsomassa tai ollut läsnä ennen kuin henkilö on kuollut .
Ihmeellinen käsitys joillakin ettei näin voisi olla - Anonyymi
paljon ol kyntteliä pyhäinpvänä kalmistolla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392477
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381343- 841313
- 631201
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40949Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.123832- 31761
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi25623Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58596Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d6820529