Kirjoittelen vielä, en enää kauaa. Olin jo luovuttanut, mutta nyt iski kaipaus. Älä pelkää en tule sitä sulle kertomaan enää, en tule lähellesi. Mutta jos meillä kuitenkin onkin jotain puhuttavaa, niin tule puhumaan. Everytime. . Älä kysy voidaanko jutella, vaan sano se tärkein ja jatketaan juttelua sitten. Tulen siihen lähemmäs muutamaksi päiväksi joidenkin viikkojen jälkeen.
R taas mietin eikö meitä tulekaan ikinä
Anonyymi-ap
16457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Et ole vastannut yön aikana..ap
Haluatko kertoa lisää palstasetä tästä tukahdutetusta ominaisuudestasi johon kuuluu oleellisena osana tämä läpinäkyvä lässytys?
Haluutko sä kertoo enemmän Transportteris, Ducatos, Hiluxis ja Pajeros liikkeistä että missä ne on viime vuosina pyöriskelly? Ihan vaan Ystävän puolesta kyselen.
Haluuko ystäväsi ostaa pakun?
Sinun ystäväsi pilasi paskajutuilla kaiken. Sulle kelpaa ystävän kontti mitä aika moni lastannu. Sinä halveeraat exääsi ja ihannoit kylähoroa 😂😂
Pakussa on tilaa kaikille.
Mietin sua, ymmärrätkö että rakastin sua. En voi uskoa että meidän väliset tunteet, kemia ja yhteys, oli vain mun kuvitelmaa..Ap
R miehelle, eikö, mutta minne päin?
Mihipäin pitäisi olla? Ap
Jos R on suoraan sanonut sinulle, ettet kiinnosta, niin miksi luulet asian muuttuneen?
Miksi oletat näin tapahtuneen? Ao
No vastaa aamulla Ap
Muistelen vain sellaista tapausta täältä.
..Ja on itselläkin kokemusta siitä, miten hämmentävää se on, kun suora puhe ei auta, sellainen tekee varovaiseksi. Etenkin työmaalla voi olla vaikea viedä asiaa eteenpäin, kun ei haluaisi ongelmia itselleen eikä kenelläkään muullekaan, mutta sitten taas, mielestäni joku raja on aika räikeästi ylitetty, jos kielloista huolimatta halaillaan ja rutistellaan. (Eihän se tietenkään ketään haittaa että _täällä_ kaipaa.)
Tässä alkuvuodesta hän halusi ilmeisesti jutella, minä en niin jäihän se vaivaamaan ja sai minut kuvittelemaan että hän halusi kertoa että välittää. On ollut useampi kerta kun hän on tullut mua kohti ja minä olen kääntynyt kannoillani. Vuosi sitten me molemmat hymyilimme spontaanisti ja hänen kaverinsa teki eleet että mene juttelemaan. Mutta ehkä vaan olisi paloitellut käytöstään tai jos olisikin kertonut tunteista silloin niin nyt ei varmaan ole enää/tai hänellä jo joku toinen..Ap
R mies tuhosi elämän haluni. Toivon että kärsii teoistaan eikä karma unohda häntä.
Olikohan se sun naisystävä joka tuli vaunujen kanssa vastaan, ei voinut katsoa kohti. Olisit varmaan halunnut varmaan puhua meidän välit selviksi, että voitaisiin työskennellä samassa työpaikassa. Unohdan välillä että ehkä ole sinkkumies kuin silloin, et ole kaivannut mua niinkuin mä olen kaikki nämä vuodet ja olet löytänyt töistä tai muualta naisen ja perheen jne ja et siksi halua mua sinne kyselemään..ap