Vähän asiaa maataloustuista

Maataloustukea pitäisi muuttaa niin, että vuokramaista tukea ei saisi ennen kuin vuokra on maksettu.
Tuntuu oudolta että jos vuokramaista on vuokrat peltojen omistajalle maksamatta tuetaan maataloustuella vilpillistä maan vuokralaista.
185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näihin kyllä pitäisi saada muutos.
Myös siihen, että kun on viherkesannoillilla ja niitetään. Sen niitoksen voi antaa toiselle.jotenkin jänniä kiemuroita.
Kos on kompostitarkastaja pitäisi myös olla viljelystarkastaja. Joka ottaisi näytteet maasta ja kävisi katsomassa mitä maasta tunkee. Täyttääkö kylvös sen mitä pitääkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Maataloustukea pitäisi muuttaa niin, että vuokramaista tukea ei saisi ennen kuin vuokra on maksettu.
Tuntuu oudolta että jos vuokramaista on vuokrat peltojen omistajalle maksamatta tuetaan maataloustuella vilpillistä maan vuokralaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu