eikö se Imaami Maherkin sanonut että miten se kansa kasvaa kun mies panee miestä ja nainen naista?
tanssitaan yhdessä
tanssitaan yhdessä
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Lestat ovat puhtaita . He eivät anna lastensakaan tanssia .
Lestat ja islamkansat sikiää kilvan-saako lestoilla miehillä olla 4 vaimoa?
Kyllä hindutkin sikiää .
homotanssit on ihania
Ja huumeet?
Onhan meitä enemmän kuin tarpeeksi tälle pallolle. Ei kannata lisääntyä!
Afrikassa ja Aasiassa liikakansoitus on vakava ongelma ja tuhoa maapallon.
Moktar.Gubta
2025-09-12 16:46:56
UUSI
Anonyymi kirjoitti:
Väestö vaihtuu väkisinkin, kyse on vain siitä, miten se vaihtuu...
"...kyse on vain siitä, miten se vaihtuu..."
Arvoneutraali ja myös totuuden mukaisempi sana on väestökehitys. Väestön rakenne on aina enemmän tai vähemmän muutoksen alla. Voidaan sanoa, että väestö ei ole koskaan stabiilissa kovin tilassa.
Tämän hetkinen suuri trendi on nuorten ikäluokkien pieneminen ja sitä myöten väestön keski-iän kasvaminen. Suomen väestökehityksessä näkyy myös vieraskielisten väestöryhmien kasvaminen, mutta on vain pieni sivujuoni siinä suuressa kuvassa, kun väestö vanhenee.
Suomen väestökehitystä ei kukaan ole suunnitellut tai toteuttanut, se vain tapahtuu, kuten niin monet asiat tässä maailmassa. Jos olet asiaa seurannut, niin Suomen hallitukset ovat kukin vuorollaan yrittäneet taistella väestön vanhenemista vastaa. Tosin yritykset ovat olleet kovin avuttomia ja ponnettomia. Tällaista kehitystä on kovin vaikea muuttaa. Siinä ei ole mikään maa vielä onnistunut.
Ystävällisin terveisin, Moktar. ;)
Äänestä
Saako moktar gubta TTK kutsun? kieltääkö islam osallistumisen?
lapsille ihanaa katsottavaa
eikö ne muslimiehetkin tanssi kimpassa?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16111873/mies-parit-tanssivat-ttk-ohjelmassa-!!-hyi-helvetti#comment-137628831
sellasta TTK sivuilla
mutta ihmisarvo ja lastenoikeudet?
Mira luoti