Ylittääköhän uutiskynnystä kun yksi Suomen suurimmista pankeista valehteli räikeästi ja kaikki on tallessa viesteinä/todisteena? Muutenkin pankin toiminta ja käyttäytyminen on ollut halveksivaa ja ylimielistä koska toistakymmentävuotta sitten ajauduin ahdinkoon ja siitä on noustu velkajärjestelyn avulla mutta asenne ja kohtelu eivät ole muuttuneet miksikään.
Pankin palturit
Anonyymi-ap
9369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Näkyy ylittävän uutiskynnyksen, kun olet juttusi saanut täällä julkaistua. Tosin kukaan ei siitä kostu höläyksen pöläystä, koska mitään yksityiskohtaisia tietoja/faktoja ei ole tarjolla. Emme toisin sanoen tiedä, mistä on kysymys.
(Eikä kiinnosta tietääkään! 😁)
Todennäköisesti ei kuitenkaan ole valtamedioihin mitään annettavaa. Olet siis jättänyt velkasi maksamatta, saanut niitä anteeksi velkajärjestelyn avulla. Tulosi ja asenteesi ei ole muuttunut ja nyt ihmettelet kun pankki ei anna sinulle rajattomasti rahaa. Onko valehtelu luokkaa ” voidaan tehdä hakemus ja katsotaan mihin se riittää” ja vastaus on ”ei luottokelpoinen” ja sitten hajosi kasetti.
Eihän kenenkään järjestelyyn päässeen asenne muutu. Aika moni jopa velatonkin uskoo, että järjestelyn jälkeen, tietyn ajan kuluttua pankki palauttaa asiakkaan tiedot tehdasasetuksiin eikä kukaan muista mitä kymmenen vuotta aiemmin tapahtui.
Luottotietojen palautus ei tarkoita muuta kuin välttämättömien asioitten aikaan saantia. Ihmisen perustarpeisiin kuuluu ainoastaan esim. puhelin, netti, kotivakuutus, vuokra-asunto. Jos ihminen on pyyhkinyt useita tuhansia euroja järjestelyssä, niin kyllä luottamus on mennyt pitkäksi aikaa. Tottakai asioissa voi olla puolia jotka ovat inhimillisiä ja ihminen tekee ryhtiliikkeen, ja osoittaa pankille puhdasta vilpittömyyttä. Valtaosa ihmisistä varmasti on vilpittömiä, mutta taloudellisessa kusessa olevien joukossa on se pienen pieni joukko ihmisiä joiden kalloon ei mene mikään. Olisi muuten kiva tietää kuinka moni järjestelyyn asetetuista on samalla asetettu myös edunvalvontaan, luku ei ole nolla, mutta saattaa olla huomattava.
Yksi asia mikä vaikuttaa kaikkeen on myös ihmisen ikä. 25v ihminen saattaa olla markkinoilla vielä 15v päästä, mutta jo 45v iässä kulmakerroin 15v eteenpäin on eri, ja aika kuluu iän myötä nopeammin.
Ei. Tuloni noussut n 20t vuodessa ja asenne on aivan eri kuin 15 vuotta sitten. En ole edes lainaa vailla kun en sellaisia tarvitse kun kämpät maksettu ja velaton muutenkin
Onko ona sp s pankki tätä kailotetaan myyjät pullon palautus kymmentä
R pihaan liikennevalot pankkien asiantuntija puhelut keitetään kahvit R koiski Pyhäjärvi ryöstetty
Pankeille et mahda mitään. Siellä on Suomen parhaat lakimiehet vastassa. Unohda ja jatka elämääsi. Äläkä välitä tyhmistä kommenteista! Minäkin olen kokenut elämässäni saman ja menetin kaiken yritystakauksissa. Siihen loppui vuosikymmeniä hyvä palvelu pankilta jonka asiakas olin. Sen jälkeen olin pankille hylkiö. Vaikka pääsin ns kuiville niin mikään ei muuttunut. Vaihdettiin pankkia koko perhe ja ei olla kaduttu päivääkään. Talolainat maksettu ja rahaa ja sijoituksia mukavasti. Olisi entinen pankki saanut saanut asiakkaita ja rahaa mutta ei niitä huonoja elämäntilanteita pitemmälle ajatella siellä pankin päässä. Samastun ajatukseen halveksivasta ja ylimielisestä käyttäytymisestä. Nämä kultalusikat eivät tiedä että velkajärjestelyyn ei pääse jos velkaantuminen on ollut tahallista. Mutta lippu korkealle ja suunta ylöspäin!!
KOKENUT SAMAN!
PANKINJOHTAJA ALKOI LÄHETTÄÄ VIESTIÄ SÄHKÖPOSTIINI! LAITAT KIINTEISTÖN MYYNTIIN HETI! ILMOITAT MINULLE ENSIMMÄISEKSI!
AINOASTAAN TUO VIESTITYS SIKSI..ETTÄ 2 ERÄÄ LAINARÄSTEJÄ!
EI NEUVOTTELUJA VAIN MYYNTIIN!
EN TIETENKÄÄN SUOSTUNUT! MUTTA OLIPA YLLÄTYS KUN MENIN SEURAAVANA PÄIVÄNÄ KATSOMAAN HULPPEAA KIINTEISTÖÄNI. TÄMÄ PANKINJOHTAJA MUKANAAN KIINTEISTÖVÄLITTÄJÄ OLIVAT ARVIOIMASSA TILUSTANI! KYLLÄ HÄMMÄSTYKSENI OLI SUURI, KUN KYSYIN MITÄ TÄÄLLÄ TAPAHTUU, PANKINJOHTAJA SANOI ETTÄ OLIVAT TULLEET SATTUMALTA PAIKALLE! TÖRKEÄÄ SANON MINÄ..ONKO IHAN OIKEIN TOIMITTU, VAI PITÄISIKÖ OTTAA YHTEYTTÄ YLEMPÄÄN TAHOON!
Joku jatkaa tätä Saara joutuu kotiin synytämäön lapsia