Mikä on Sakari Puisto sotilasarvoltaan?

Tälläkin palstalla riittää persuja, jotka kehuvat kitalaki punaisensa Sakari Puiston (peruSS) oppiarvoa ja muita saavutuksia. Nyt näillä samoilla persuilla ja muillakin on hyvä tilaisuus kertoa: Mikä on persuministeri Sakari Puiston sotilasarvo?
11326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Puisto on reservin ylikersantti.

Äänestä

Reservin ylikersantti Puisto on. Onhan se sentään hieman parempi saavutus kuin hullun paperit, jotka Keskisarjalla on.
Toisaalta tulee mieleen eräs korkea-arvoinen upseeri, joka välitti tietoja Neuvostoliitolle, taisi olla Pentikäinen nimeltään.
Tällä Puistollahan on venäläinen vaimo?

Äänestä
  • Sakari on vaimonsa kanssa kuulemma hyvin verkostoitunut. Samaan ilmansuuntaan kuin agentti Tynkkynen?

    Äänestä

puisto kemisti on sotilasarvoltaan dr jekyl and mr hyde

Äänestä
  • KORPRAALI ON PRESINÄ

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    KORPRAALI ON PRESINÄ

    RES. KORPRAALI

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    RES. KORPRAALI

    Miksi Halla-aho ei ole edes korpraali?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Miksi Halla-aho ei ole edes korpraali?

    Koska alokkailta kysytään: "Kiristääkö vanne päätäsi?"

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Koska alokkailta kysytään: "Kiristääkö vanne päätäsi?"

    >>>Koska alokkailta kysytään: "Kiristääkö vanne päätäsi?<<<

    Laitetaanko niille nykyään vanne päähän? Miksi ihmeessä? Säätääkö ne sen kireyttä sitten jotenkin vai mikä juttu tuo on?

    ps. Alokasaikana minä juoksin Cooperin testissa 1700 metriä, sitten minulle sanottiin, että juokset väärään suuntaan. Juoksin takaisin ja sain tulokseksi heikkotasoinen, 1700m. Tunsin itseni keskisarjaakin heikkotasoisemmaksi.

    ps. Se kysymys kuului muuten niin, että tuntuuko, että vanne kiristää päätäsi?

    Äänestä

Vai menikö kysymys rivistössä näin, tuntuuko että sinua seurataan ja vastaus on, että ei karistin sen juuri kannoiltani.

Äänestä

Puisto voi olla seuraava puheenjohtajamme eikä Keskisarja. Amen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tälläkin palstalla riittää persuja, jotka kehuvat kitalaki punaisensa Sakari Puiston (peruSS) oppiarvoa ja muita saavutuksia. Nyt näillä samoilla persuilla ja muillakin on hyvä tilaisuus kertoa: Mikä on persuministeri Sakari Puiston sotilasarvo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu