Vähän pelottaa että teen liian huonon ensivaikutelman. Tiedän naisten näkevän Skodan tylsän ja mitään sanomattoman vässykän autona.
Mulla olisi kuitenkin toi vRS malli.... otanko riskin vai menenkö vuokraamaan Audin illaksi?
Kiitos!
-Pötkis
Uskaltaaako skodalla ajaa treffeille?
23
278
Vastaukset
- Anonyymi
https://www.seiska.fi/kotimaa/auts-sinkku-juuso-paljastaa-ajavansa-kodalla-luksuselamaa-larppaava-tis-viivi-repeaa-nauruun/935073
No tämän artikkelin perusteella ei- Anonyymi
kollimaattori kirjoitti:
Nollatulo-Viivi kulkeekin noin 300 000 euroa maksavalla kulkineella.
Linja-autolla...Juna olisi tosi hinnakas vaihtoehto. Skoda hinataan kyytiin ja kuski talutetaan ravintolavaunuun (tai nukkumaan)
- Anonyymi
Sellainen nainen joka hyljeksii Skodaa ajavaa kannattaa jättää omaan arvoonsa
- Anonyymi
kai naisillakin saa olla standardeja? skodalla ajava mies on tod näk kaupan kassa tai joku tehdastyöläinen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kai naisillakin saa olla standardeja? skodalla ajava mies on tod näk kaupan kassa tai joku tehdastyöläinen
Audilla (joka on yhtälailla Volkkari sekin) ajava on todennäköisesti mieleltään keskenkasvuinen, velkainen ja pinnallinen ihminen, ehkä jopa narsisti, jonka kanssa ei ainakaan mitään vakavampaa voi ajatella.
- Anonyymi
Sinun tarvii onnistua vain yhden kerran
ja kohta olet ukkomies.
Ja senjälkeen isä. - Anonyymi
Nämä Toyotatollon avaukset ovat aina vaan samaa tasoa, eli alla avuttomien sarjassa, kuten hänen Auriksensa.
- Anonyymi
Imuroi Skoda sisältä, ja pese se ulkoa ennen treffejä. Tai tarkemmin ajaeltuna älä pesekään, ruosteet voi alkaa näkyä... Peitä pahimmat paikat spraymaalilla ja kuivata narulla ovipahvit.
Toivottavasti tyttö ei ole mikään autoja tunteva, tai muuten turhan vaativa.
Onnea treffeille, hyvin se menee! - Anonyymi
Miten meni treffit? Uskalsitko räsällä lähtee?
- Anonyymi
Taitaa olla ettei tuolle sadulle olla kirjoitettu jatkoa lainkaan. Veikkaan, että Terotollon kuukautiset on jo helpottaneet.
5614 - Anonyymi
En päässyt treffeille, sillä vRS jätti tielle. Odottelin tunteja hinuria ja seurasin cruisingmapsista missä menee. Nainen laittoi illalla kuvan whatsapissa jossa nauroi jonkun mersumiehen kyydissä.
Täytyy todeta, että hanskamerkillä ajava joutuu tyytymään omaan hanskaan
-Pötkis - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En päässyt treffeille, sillä vRS jätti tielle. Odottelin tunteja hinuria ja seurasin cruisingmapsista missä menee. Nainen laittoi illalla kuvan whatsapissa jossa nauroi jonkun mersumiehen kyydissä.
Täytyy todeta, että hanskamerkillä ajava joutuu tyytymään omaan hanskaan
-PötkisNoh, Oikeastihan treffit sujui loistavasti, mutta nainen kävi vähän liian takertuvaksi, kun järkevä autovalintani sai hänet uskomaan että olisin erinomaista perheenisäainesta. Ja minä kun halusin vain päästä pukille! Jouduin sitten valehtelemaan, että auto on isältäni lainassa, koska oma amis-bemarini on taas korjattavana. Sillä tavalla pääsin vosusta kätevästi eroon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noh, Oikeastihan treffit sujui loistavasti, mutta nainen kävi vähän liian takertuvaksi, kun järkevä autovalintani sai hänet uskomaan että olisin erinomaista perheenisäainesta. Ja minä kun halusin vain päästä pukille! Jouduin sitten valehtelemaan, että auto on isältäni lainassa, koska oma amis-bemarini on taas korjattavana. Sillä tavalla pääsin vosusta kätevästi eroon.
Skodistin peppukipu on valtava. Taitaa olla cruisari päivitetty?
- Anonyymi
Olisit mennyt treffeille Kontio BigBear:lla.
- Anonyymi
Riippuu ihan siitä, kuvitteletko naisesi arvostavan enemmän velkaista pintaliitäjää vai taloudellisesti järkevää miestä.
Autonahan Škoda ja Audi on molemmat Volkkareita, joten sillä Audilla ainakin annat vaikutelman että olet turhamainen pelle. Vuokraa ennemmin vaikka Bemari tai Mersu, tai Tesla! - Anonyymi
Lapsen avaus, mutta jos asiaa ajattelee järkevästi, niin jos naista ei vielä oikein tunne, niin kannattaa ilman muuta mennä ihan omalla autolla treffeille ja jos oma on todella kallis ja hieno, niin lainata joku perusauto. Tällä konstilla näkee onko nainen tosissaan ja aidosti kiinnostunut sinusta, eikä ole vain pintaliitäjä ja rahan perään.
- Anonyymi
Jenkemlingolla kun lähtee treffeille niin muija näkee äijän pelisilmän heti. Räsä lippis vielä päähän ja menneniä naamaan.
Rahalla pääsee ja hevoselta saa.
- Anonyymi
Riippuu siitä haluatko naisen karkaavan ikkunasta vaiko et....
- Anonyymi
Mikäs siinä kunhan hyväksyy sen lopputuleman joka itselle kävi kun treffikumppani totesi että "mä mieluummin kävelen".
- Anonyymi
Skodissa näkee lähinnä muita miehiä taikka rispaantuneen 40+ pommikoneen, jota ei haittaa matkustaa turvattomalla itäritsalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Skodissa näkee lähinnä muita miehiä taikka rispaantuneen 40 pommikoneen, jota ei haittaa matkustaa turvattomalla itäritsalla.
Kamala ritsa tosiaan Skoda on.
Elroq 85x 4x4 RS 60 203 €
WLTP yhdistetty päästö0 g/km
WLTP yhdistetty kulutus16,6 kWh/100 km - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kamala ritsa tosiaan Skoda on.
Elroq 85x 4x4 RS 60 203 €
WLTP yhdistetty päästö0 g/km
WLTP yhdistetty kulutus16,6 kWh/100 kmMitä yrität kertoa? Oisuiko oikeaan ja nyt jenkemiä penkillä?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k382426Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel482030Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä91966Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien481695Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?1391428Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi241086Lamppu syttyi
Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️68905Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki
Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘62893Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää
Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka119888- 67876