Ärsyttävintä maailmassa: soittaja jatkuu puhumista

Anonyymi-ap

Tänään ärsyttä kaikki. Välillä asiat saavat ärsyttää. Se on ihan normaalia. Onko mitään ärsyttävämpää kuin se, että vastaat lounaalla puhelimeen ja sanot soittajalle (hallituksen jäsenelle), että "olen lounalla suu täynnä ruokaa", niin soittaja alkaa siitä sitten kertoa asiaansa 10 minuutin puhelun muodossa.

Ei hyvää päivää, mitkä käytöstavat. Jos minä soittaisin jollekin ja hän sanoisi olevansa lounaalla, toteasin palaavani asiaan puolen tunnin kuluttua tai kysyisin, koska voin soittaa uudelleen. Ei kukaan tervejärkinen ala kertoa asiaansa, kun kuulee puhelun vastaanottajan olevan lounaalla.

6

217

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksikö vastaan aina vaan uudelleen ja uudelleen tämän hallituksen jäsenen puheluihin, jopa kesken lounaan tai sairaslomalla ollessani? Hän soittaa tuntemattomasta numerosta. En voi mitenkään tietää, että soittaja on juuri hän. Tuntemattomasta numerosta voisi yhtä hyvin soittaa sairaalalääkäri tai muu vastaava taho. Siksi vastaan tuntemattomista numeroista tuleviin puheluhin aina ja paikkaan katsomatta. Soittaja voi olla lääkärini.

      Mutta ei, se on yleensä tämä hallituksen jäsen, jos terrorisoi pitkillä puheluillaan joka viikko lukuisia kertoja. Olin viime viikolla sairaslomalla, niin hän soitti silloinkin. Sanoin olevani sairaslomalla. Hallituksen jäsen tykitti asiaansa 14 minuuttia 4 sekuntia kuultuaan, etten ole töissä vaan sairaslomalla.

      Mitä tällaisen ihmisen päässä liikkuu?

    • Anonyymi

      On muuten harvinaisen ärsyttävää, että jollain hallituksen jäsenellä on salainen numero. Aina kun tulee soitto tuntemattomasta numerosta, on pakko vastata, kun soitto voi olla tärkeä. Sitten siellä on kuitenkin aina tämä asioista vinkuva osakas / hallituksen jäsen.

      Ehkä reagoin liian tunteellisesti siihen, että hän soittaa tuntemattomasta numerosta. Se ärsyttää minua suunnattomasti. Normaali ihminen ei tarvitse salaista numeroa kuin kiusaa tehdäkseen.

    • Anonyymi

      mitä tämä aloitus kertoo aloittajasta ?

    • Anonyymi

      Ärsyttävintä maailmassa: Suomi24:ssä inisevä tossukkaisännöitsijä, joka ei uskalla sanoa kenellekään mitään suoraan.

    • Anonyymi

      Tuskin tälle palstalle kirjoittelee muut kuin virkansa puolesta puoliammimaiset palstan aktivoijat !

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      39
      2218
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      51
      1802
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      129
      1696
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1356
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1080
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      60
      932
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      837
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      821
    10. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      267
      809
    Aihe