Tämä on ilon päivä 😊
Amanda Harkimo kärysi kokaiinista
Anonyymi-ap
781500
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 78
Vanhimmat
Liekö Santsun kanssa samassa j-jengissä....
Iloa, valoa ja jauhoa.
Naamasta näkyy jo että käyttäjä. Monesti naiset maksavat nämä huumeet matuille pèrshettä jakamalla tai huulihölkällä...
On Marinin kanssa samaa porukkaa! Kaiku Klubin huumebileet, huumekauppias Toni Rantanen ja Helvetin Enkelit läheisiä kummallekkin.
Kuuluu jauhojengiin
Taisit syntyä vahingoiloisin geenien varustettuna.
Ihan vähän vaan nuuhkaisi. Kaduttaa ja harmittaa koska julkisuus.
kun järkeä jaettiin Amanda tai mennä väärään jonoon
Voisin tikata saumaan.
Liian ruma.
Voisin tikata saumaan.
Giggity
Piripiirreiisä tiedetään tämän naisen ostot
Ei koulutusta ja pallosilarit. Viivat iskee hyvin kuvioon.
Me sipoolaiset saamme olla ylpeitä kaikista Harkimoista. Hallitus saisi säätää lain jonka perusteella suomenruotsalaisilla on oikeus ajaa autoa liikenteessä kokkelipäissään, tämä koskisi siis vain meitä suomenruotsalaisia. Köyhillä suomea puhuvilla ei ole edes varaa kunnon kokkeliin, vaan he jåutuvat tyytymään peukkuun.
Hienoa että sipoolainen Hjallis valittiin Helsingin valtuustoon ja on siellä hesalaisten harmina. Hjallis voisi ajaa läpi valtuustoaloitteen jolla laillistetaan suomenruotsalaisten sipoolaisten autoilu kokkelipäisssään Helsingin liikenteessä.
Jos kuka tahansa muu kansalainen olisi kärynnyt huumeissa autoilusta, hänet varmaankin olisi otettu kiinni ja kotiin olisi tehty ratsia, Harkimon kohdalla näin ei ilmeisesti käynyt? Olivatko poliisit ajan tasalla, vai oliko kyseessä peräti virkarikos?
Henkilön kotikunta on siellä mihin hän autolla ajaa kokkelipäissään, eli Sipoossa. Hjallis on sipoolainen ja me sipoolaiset olemme ylpeitä hänestä.
Tassarna bort från Sibbo!
Hallinto-oikeus on juuri todennut että Hjalliksen kotikunta on Helsinki. Seiskan kyylät ovat tutkineet että Joelin osoite on Helsingissä. Janni asuu Sipoossa.
Hjallis ja hänen perheensä ei liity tähän Amandan juttuun mitenkään. Kylläpäs siellä Sipoossa ollaan kateellisia.
Olen aivan samaa mieltä! Harkimot juhlivat tyylillä sillä kokkeli kuuluu syksyn rapujuhliin niin Klippanilla kuin Sipoossa. Suomenkielisellä roskaväellä ei ole edes varaa kunnon kokaiiniin toisin kuin meillä rikkailla sipåålaisilla. Poliisit eivät uskaltaneet tehdä kotietsintää koska Harkimoilla on tunnetusti hyvät asianajajat.
Håkan
Gumbostrand
Hjallis on kuulemma Amandan isä, eli kyllä hän tyttärensä asioihin liittyy. En ole vaan päinvastoin ihailen Harkimoja.
Mikä nimimerkki?? Suomeksi hakan seisaaltaan takaa-astuttava kumisaappaat jalassa😆
Mikä nimimerkki??
Suomeksi hakan seisaaltaan takaa-astuttava kumisaappaat jalassa😆
jobbarna slut
Näitä kiinni jääneitä narkkareita yhdistää aina sama asia, ovat epäonnisia kun jäivät kiinni sillä "ekalla kokeilu" kerralla.
Sofiakin sai huumetuomion ja joutui vankilaan vaikka on huumevastainen.
Sofian jutut oli hieman nextimmällä levelillä kuin Amandan. Siksi 10 päivän tutkintavankeuskin.
Vai muka eka kerta , just joo.
Astuisin erittäin mielelläni.
Kyllä tuohon työmies tarpeensa tekisi. Sen minäkin myönnän.
35- vuotias ja eka kokeilu
Sillä kertaa kun käry kävi, niin tietenkin eka kerta 😋.
IS:sta poimittua: "Kokeilin silloin yhden viivan kokaiinia. "
Kylläpä kävi tuuri kun ensimmäisestä kokeilusta heti kiinni. Kuulostaa tosi uskottavalle. Toki vielä kokeneesti rattiinkin kuten pitkän linjan päivittäisimurit.
Toivottavasti kukaan ei palkkaa tuota nistiä dj keikoille.
Sipoon kunta on kuulemma pestannut Amandan keikalle koululaisten discoon, hän on kuulemma nuorille hyvä esikuva. Me sipoolaiset olemme ylpeitä Harkimojen saavutuksista.
Tassarna bort från Sibbo!
Ei ehkä kannattaisi rikkaiden muuttaa maalle mihinkään junttilaan tai edes rakentaa vapaa-ajan asuntoa sellaiseen paikkaan. Maalla on se kateus niin kovaa.
Olen itse paljasjalkainen Sipoolainen kuten Harkimotkin, enkä ole kateellinen heille, he tuovat paljon julkisuutta Sipoolle. Huumeet ja kokaiini on mielestäni ihan ok , det passar bra! Me täällä Sipoossa emme välitä mikä on laillista ja mikä laitonta, olemmehan me rantarosvoja? Ensin me ryöväsimme teiltä tyhmiltä suomalaisilta parhaat maat, rannat, nyt me teemme bisnestä huumeilla. Köyhät kyykkyyn, tassarna bort från Sibbo!
Hjallis on syntynyt Helsingissä ja kotipaikkansa on tälläkin hetkellä Helsinki. Isänsä on Kotkasta. Ei ne ole paljasjalkaisia sipoolaisia. Kyllä ne on hesalaisia.
Nauru Amanda Harkimolle! Hahah!
Kyllä passaisi kakkoseen polkaista.
Hannu Huovinen
elämäntapa-oksentaja netissä
Ja marista
Ammalla oli fickassa myös maria, tietää IS kertoa. Ehkä mariakin oli taskussa ensimmäistä kertaa. Huonoa tuuria, kun jäi kahdesta eri huumeesta kiinni, kummastakin ensimmäisellä kerralla. Tai sitten marihuana ei ollut Amandan, eli hän vaan säilytti sitä toisen puolesta omissa taskuissan.
Eli huomasi valkoisen viivan pöydällä, imaisi sen nokkaansa ja samalla otti vieraan pienen pussukan taskuunsa
Niin sen on täytynyt olla ja ehkä se koksukin oli puhdas vahinko.
Jätetään huumeita pöydälle lojumaan
Amanda aikoi viedä mari pussukan poliislaitoksen löytötavaratoimistoon, kuten kunnon kansalaisten kuuluu tehdä sillon kun löytää toisten omaisuutta.
Amandalla jäänyt isukin hautajaisten maksut ja myös autopaikka maksut maksamatta.
Kohta myös velipojan hautajais maksut menee voudille.
Rahat on tuo lotakka imuroinut nenäänsä.
Toivottavasti kukaan ei palkkaa tuota dj. hommiin.
Amandan isällä on lukuisia lapsia eli miten olisi juuri Amandalta jäänyt maksamatta?
Amandan isällä on seitsemän lasta.
Vainajan velat maksetaan vainajan tilistä, miksi ihmeessä puhutaan, et Amsdalta jäänyt maksamatta?
Hjallis setä kuittaa velat.
Tämä asia ei koske Hjallista mitenkään. Amanda on hänen veljen tyttö, ei siis Hjalliksen perheenjäsen.
Oletko aivan varma että Amanda on veljen tyttö, tästä on olemassa myös toisenlaista tietoa.
Sinä oot kyllä haka noissa väitteissäsi, esim. Selänne yms.
Gekkosella näkyy vieläkin sen nimimerkki joka Selänteistä väitti juttuja.
Luulisi että Roy Harkimolta olisi jäänyt vähän rahaa tilille jolla olisi maksettu hautajaiset.
Niin ja pojankin hautajaiset.
Tuskin Roy ihan persaukinen ollut kuollessaan.
Ehkä kuolinpesää ei ole vielä jaettu. Jurristit pelaavat aikaa, jotta laskutus juoksee.
Kamalaa jos joku lasku menee ulosottoon vain sen takia että perinnönjako kesken ja sitten Seiska alkaa irvailemaan sellaisesta asiasta. Tuolla miehellähän oli vaikka kuinka monta lasta.
Seiskalaisilla ei ole mitään tunteita eikä inhimillisyyttä kunhan vain saadaan klikkiotsikoita?
Katsoin kuka sellaisen jutun on tehnyt ja tosiaan otsikossa jo että jotain hautajaisiin liittyvää maksamatta. Ja eipä ollut yllätys että jutun oli tehnyt Ylimutka.
Aika törkeätä.
Akka voisi lyöttäytyä yhteen Belorfin Sofkun kanssa 😄
Siinä kaksi julkisuudessa pyörivää naista jotka ovat jääneet kiinni huumeista. Toinen jo saanut tuomion ja on Seiskan suosikkityttö. Toinen on nyt sitten syytteessä mutta ei kuulu Seiskan suosikkityttöihin.
Noloa ja pitäisi poistua pois kokonaan ehdottomasti julkisuudesta.
Täysin samaa tästä asiasta.
Millaiset tuomiot mahtaa saada Amanda oikeudesta.?
Varmasti tarpeeksi ison että saa oman tv-sarjan.
TV-sarjan nimeksi "Amanda ja tuomion päivä".
Ei ole kaikki inkkarit kanootissa, jos huumeisiin täytyy sekaantua.
Miten käy Amandan ja oliko aineissa silloin toisen kerran siellä baarissa sekoilemassa ?
Ensin tutkitaan ja sitten vasta hutkitaan 🧐.
Huumeiden käyttäjä muija ja ei yhtään mitään muuta!
Sakoilla selvisi 6€/päivä
"Helsingin käräjäoikeus antoi asiassa ratkaisun tänään 7. marraskuuta. Harkimo tuomittiin sakkorangaistukseen.
40 päiväsakkoa tekee hänen tuloillaan yhteensä 240 euroa."
Kaunis Amanda♥️ Ihana, upea nainen.
Amanda kertoi poliisikuulustelussa 3-4 kokaiiniviivasta
Lähtikö Amandalta kortti kuivumaan kokkelikäryn takia?
Montako viivaa se nyt oli? Tuleeko huomenna vielä pari viivaa lisää?
Voi eikä mikä muija toikin on ? Vetänyt yhhtä aikaa monenlaista huumetta lärviinsä 😤.
Tuli. Myönsi poliisikuulustelussa useamman koksuviivan nenään vedon