Ja sitten hyppään ikkunasta
Vastaukset 12
- Anonyymi
Okk
- Anonyymi
Mitä varten? Jos vaikka jalka katkeaa? Keksippä jotain vähän luovempaa. Mene auttamaan vaikka vanhaa naapurin mummoa hänen ongelmissaan, tai kirjoita netissä rohkaisevia viestejä. Toisten auttaminen tuo paremman mielen itselle, kun ovat kiitollisia avustasi. Ihminen ei ole pelkästään ruumis, eikä psyyke, vaan myös henkinen olento, jonka puolen kehittyminen jos jää jälkeen niin tulee halu juoda ja hyppiä vaikka ikkunasta. Mikä mahtaa olla elämäsi tarkoitus? On harvinaista että saa ihmiskehon käyttöönsä, miljoonia kertoja enemmän on matoja, lintuja, elefantteja. Sellaisia me on oltu joskus itsekin. Mitä sitten seuraavassa elämässä, oletko miettinyt? Jos nyt hyppäät ikkunasta niin voit joutua takaisin eläimen elämään hyppelemään puusta toiseen apinana vaikka. Joten jospa kehittelisit nyt hiukan henkistä puoltasi niin sen voi viedä sitten eteenpäinkin ja sinusta voisi tulla vaikka joogi seuraavassa elämässä.
- Anonyymi
Missä seuraavassa elämässä? Mistä sitä voi tietää tuleeko mitään seuraavaa elämää? Vai olisko kuitenkin niin että kun kuolee niin kaikki olis sitten siinä. Aika lohduton ajatus kyllä tuokin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä seuraavassa elämässä? Mistä sitä voi tietää tuleeko mitään seuraavaa elämää? Vai olisko kuitenkin niin että kun kuolee niin kaikki olis sitten siinä. Aika lohduton ajatus kyllä tuokin.
En minäkään usko, että olisi mitään seuraavaa elämää.
Mutta sen takia olenkin päättänyt elää tämän ainoan elämän alusta loppuun, on se sitten millainen tahansa. Ja helppoahan tämä ei todellakaan ole ollut, eikä varmaan helpoksi tulekaan.
Sanoisin, että elämä ei ole vaikeaa, vaan se on erittäin haastavaa. Ja kun jaksaa haastaa itseään jaksamaan, saa siitä myös voimaa ja onnistumisen tunteita. Ja taas jaksaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En minäkään usko, että olisi mitään seuraavaa elämää.
Mutta sen takia olenkin päättänyt elää tämän ainoan elämän alusta loppuun, on se sitten millainen tahansa. Ja helppoahan tämä ei todellakaan ole ollut, eikä varmaan helpoksi tulekaan.
Sanoisin, että elämä ei ole vaikeaa, vaan se on erittäin haastavaa. Ja kun jaksaa haastaa itseään jaksamaan, saa siitä myös voimaa ja onnistumisen tunteita. Ja taas jaksaa.Usein vain tuntuu että on jo niin kyllästynyt elämään että sekin yksistään jo olisi syy tappaa itsensä vaikka masennusta tuo kaikkeen kyllästyminenkin varmaan on. Tarvisi vähintään jonkun käänteentekevän ihmeen että tuntisi elämän taas edes jollain tavalla merkitykselliseksi. Tuollainen ihme vain vaatisi jo melkein lottovoittajan tuuria.
- Anonyymi
Nyt se paloi kuoliaaksi jes 😂😂😂😂😂😂😂
- Anonyymi
????????
- Anonyymi
Mä oon nauranut tälle jo ties kuinka kauan, palstan paras provo.
- Anonyymi
koska kalja on loppu eikä sossu anna enää rahaa tässä kuussa että saisit lisää?
- Anonyymi
kannatta tarkistuttaa takalisto pukamien varalta
- Anonyymi
Masennuksesta voi tulla hulluja ajatuksia. Vaikka olisi taloudellinen tulevaisuus turvattu niin silti, ei vaan oikein jaksa tätä joka päivä menny kipulääkkeitä 20v, erilaisia masennuslääkkeitä ollut 5-6 eri, ja niiden haitat olivat suuremmat kuin hyödyt, niistä pääsin eroon, bentsoja pienillä annoksilla joskus ja unilääke helpottaa unta ja sen saamista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7062131Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss3651158- 74990
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö160907Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E65656- 46634
- 33617
- 88587
- 32580
- 38534