Tämän autoilijan auto ajautui reunaviivan yli ja tien reunassa kävellyt ystäväni.... 😢😢😢
Onnettomuuspaikka on kokeiltu usealla eri merkkisellä autolla, joissa on kaistavahti ja kaikki ne pysyvät reunaviivan vasemmalla puolella.
No tämä yksi autoilija oli jostain kumman syystä hankkinut niin vanhan auton, että siinä ei ollut edes kaistavahtia ja nyt sitten hänellä on raskas oikeusprosessi, syytteet, tuomio ja korvaukset. Aivan varmasti tapahtunut painaa hänenkin elämässä vielä pitkään. ETTÄ KANNATTIKO SÄÄSTÄÄ? Aina voi syyttää kuskia herpaantumisesta tms., mutta fakta on että kaistavahti olisi estänyt tapahtuneen.
Nimim. Kukkia ja kynttilöitä pientareella 💐🌹🌷🕯️🕯️🕯️
Ystäväni eläisi, jos eräs autoilija ei olisi pihistellyt auton hankinnassa.... :( :(
8
263
Vastaukset
- Anonyymi
Olisihan siitä voinut irrota sähkömoottori ja lentää ikkunasta sisään. Joten?? Oli vaan aika lähteä. Koska on sinun aikasi? Millä tavoin? Kaikki me lähdemme. Ketään ei ole selviytynyt.
- Anonyymi
Suomen vanha ajoneuvokanta johtuu vero-ohjauksesta.
Verotuslinja on aiheuttanut paljon turhia kuolemia vuosien mittaan. - Anonyymi
Onpa tyhmä kirjoitus .
- Anonyymi
vanhat autot ovat maan tapa ja poliittinen tahto
- Anonyymi
Valtio elää verovaroilla. Jostakin ne verot on revittävä. Ihmiset eivät halua maksaa veroja, mutta yhteiskunnan palveluja kuitenkin vaaditaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valtio elää verovaroilla. Jostakin ne verot on revittävä. Ihmiset eivät halua maksaa veroja, mutta yhteiskunnan palveluja kuitenkin vaaditaan.
Verotetaan niin paljon, että haittaa vrronmaksukykyä ja verokertymää
- Anonyymi
Niin valitettevaa tällaiset tapaukset,tosiaan ystäväsi olisi edelleen elossa jos ei olisi säätänyt ja kävellyt,vaan ajanut autolla.
- Anonyymi00008
Ilta paranee chatin avulla ❤️ Tsekkaa täältä https://Erin.hoty.lat/Erin#/?/?/e1itr1ig6
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-458980Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036468Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain996149Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1314674- 1644538
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.793119- 1662260
- 652148
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1592096- 491881