Missä on eurojackpotti arvonnan valvojat arvontatilaisuudessa?? Kuvaustallenne on niin naurettavasti jo leikattu.Missä on kameran zoom.Ei tarttis pätkiä kuvausta.
Eurojacpotti
5
163
Vastaukset
- Anonyymi
Viranomaiset eivät halua kasvojaan julkisuuteen. Näin säilyy rauha kaduilla eikä ihmisiä aleta jahtaamaan rahan kiilto silmissä. 😊
- Anonyymi
Hyvä ja aiheellinen kysymys. Ainakin lotossa aikoinaan esiteltiin hyvien tapojen mukaisesti viralliset valvojat ja joku kolmas sihteerikin taisi vielä olla.
Ei ole koskaan esitelty, eikä missään kerrota. En tiedä miten toi voi olla mahdollista.- Anonyymi
Missään ei kerrota? Niinkö? Vai olisiko kyse siitä että et osaa lukea tai etsiä ajantasaista tietoa pelin säännöistä?
https://www.veikkaus.fi/fi/ohjeet/ejackpot
---
Arvonta
17. Eurojackpot-pelin arvonnat suoritetaan peliajan päätyttyä Poliisihallituksen hyväksymällä ja hallussa olevalla arvontalaitteistolla.
18. Jos arvontoja ei voida suorittaa arvontalaitteistolla, ne suoritetaan virallisen valvojan valvonnassa käsin nostoarvontana.
19. Arvonnassa numeroa pidetään arvottuna, kun virallinen valvoja on vahvistanut sen.
---
Kun nykyään on olemassa hyväksytyt arvontalaitteistot, niin homma hoituu vähemmällä vaivalla ilman että joukko poliiseja seisoo vieressä valvomassa ettei joku köyhä juontaja ala kaivelemaan itselleen mieluisia numeroita ja pelaamaan omaan pussiinsa. ✍️(◔◡◔) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missään ei kerrota? Niinkö? Vai olisiko kyse siitä että et osaa lukea tai etsiä ajantasaista tietoa pelin säännöistä?
https://www.veikkaus.fi/fi/ohjeet/ejackpot
---
Arvonta
17. Eurojackpot-pelin arvonnat suoritetaan peliajan päätyttyä Poliisihallituksen hyväksymällä ja hallussa olevalla arvontalaitteistolla.
18. Jos arvontoja ei voida suorittaa arvontalaitteistolla, ne suoritetaan virallisen valvojan valvonnassa käsin nostoarvontana.
19. Arvonnassa numeroa pidetään arvottuna, kun virallinen valvoja on vahvistanut sen.
---
Kun nykyään on olemassa hyväksytyt arvontalaitteistot, niin homma hoituu vähemmällä vaivalla ilman että joukko poliiseja seisoo vieressä valvomassa ettei joku köyhä juontaja ala kaivelemaan itselleen mieluisia numeroita ja pelaamaan omaan pussiinsa. ✍️(◔◡◔)Periaatteessa bingispalloista tai laminoiduista paperilapuista saa riittävän lailliset arvontavälineet. Oman koneen oana tarvitaan myös jokin ominainen säilö tai läpinäkymätön muovikassa.
Ongelmahan ei ole kuin helvetin suuri rivien määrä ja sen sen suhde omiin riveihin. Todennäköisyydestä ja sen vaikeudesta ketjun aloittajakin on tuon purkauksen tehnyt. Liekkö ihmisen usko päävoittoon ei menevjakeluun.
- Anonyymi
Olisi mielenkiintoista tietää mitä aloittajan kaltainen aloittaa jos omalle kohdalle napsahtaa oikea rivi ja rahat tulee tilille ihan ilmoitetun jaon mukaisesti. Enkä todellakaan tarkoita eurossa päävoittoa vaan luokkaa 2 tai 3 joissa voitto-osuus on jo yli satatuhatta tai miljoona. Valvojista. Lotossahan on valvoja paikalla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13214332Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va305952SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545525Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3024366HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394127"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1053671Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63602Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223558Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632655Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931438