99 prosenttia suomalaisista ei ole aiemmin kuullut tästä yhtään mitään.
Kirk oli esikuvana äärioikean laidalle.
Suomalaiset laitaoikeiston poliitikot, etunenässä Sebastian Tynkkynen (Ps.), ottavat tästä kaiken hyödyn omiin poliittisiin tarkoituksiin.
Tynkkynen ei ole koskaan aiemmin maininnut Kirkistä mitään, mutta nyt siitäkin edestä.
Yllättävän paljon Suomessa uutisoidaan Kirkin kuolemasta
25
151
Vastaukset
- Anonyymi
Kovin on vaikea vasemmiston tuomita Kirkin poliittista salamurhaa. Kovasti on kiemurtelua myös Suomen vasemmiston piirissä.
Jos tarkastellaan suomalaisten aktivistien lainrikkomisia, niin kyllä ne kovasti painottuu sinne vasemmalle laidalle. Elokapina tietysti keulilla on täysin terroristinen ja verrattavissa Kirkin murhaajaan. Huolestuttavaa, että vasemmistoeliitti ei tätä lainrikkojien toimintaa tuomitse, ovat jopa itse näissä tapahtumissa osallistujina ja suorittamassa terrorismirikoksia.- Anonyymi
Rinnastat elokapinan salamurhaajiin? Kyllä sinullakin nyt keulii tosi pahasti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rinnastat elokapinan salamurhaajiin? Kyllä sinullakin nyt keulii tosi pahasti.
Elokapina syyllistyy Mannerheimintiellä liikenteen pysäyttämällä terrorismiin
- Anonyymi
Sitä mäkin ihmettelen. Koko äijästä en ikinä kuullutkaan mitään. Mistä moinen älämölö?? Vihervassaritko asialla??
- Anonyymi
Uutisoidaan vielä noin tuhat kertaa enemmän, niin päästää lähelle vassarien suurta sankaria Floydia. Taparikollista huumeidenkäyttäjää, jota kukaan ei tuntenut entuudestaan.
- Anonyymi
Kirk koulunsa keskeyttänyt tavallinen äärioikeisto ääri uskova siviili . Hyvä oli kyl vihanlietsoja kun poistettiin maan päältä .
- Anonyymi
Juurikin näin.
- Anonyymi
Kirk oli sitä mieltä, että muutama ammuttu vuodessa on ok. Kunhan vain jokainen saa kantaa asetta. Eli ei arvostanut ihmiselämää paljoakaan. Ei edes omaansa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kirk oli sitä mieltä, että muutama ammuttu vuodessa on ok. Kunhan vain jokainen saa kantaa asetta. Eli ei arvostanut ihmiselämää paljoakaan. Ei edes omaansa.
Omat koirat purivat.
- Anonyymi
Kun Kirkin puheisiin ja kirjoituksiin tutustuu ajatuksen kanssa, ovat ne kauheaa luettavaa. Tyuppi oli todella äärioikeistolainen, vihamielinen vähemmistöjä kohtaan, halusi alistaa naiset täysin hellan ja nyrkin väliin. Abortti vastainen. Uskonnollisesti kiihkoileva. Aseita rakastava. Vihaa lietsova ihminen.
- Anonyymi
Tyypillinen kristofasisti.
- Anonyymi
Sitä uutisoidaan, mikä on helpointa kopioida muilta. Se on Ylen journalistinen linja. Iltapaskat uutisoi mitä vain, kunhan saa muutaman mainosklikin.
- Anonyymi
Miksi Yle kertoi meille Kirkistä vasta ampumisen jälkeen?
- Anonyymi
Vasurit tekivät aikamoisen taktisen virheen.
Kirkistä tuli tunnetumpi kuin koskaan eläessään, ja vasemmisto sai taas sen julkisuuskuvan mikä sille kuuluu.- Anonyymi
Trump sanoi Charles Kirkistä tulleen marttyyri.
Sitä hän onkin.
Poliittinen murha.
- Anonyymi
Trollausta
- Anonyymi
Nyt hyökättiin heteroseksuaalisuutta vastaan kun Kirk kertoi totuuden, että miehet ei synnytä, eikä miehillä ole menkkoja. Näitä vassukat pyrkivät normalisoimaan ja pervouksia tuodaan lasten silmille jopa suomen kouluissa. Hyi, hyi sanon minä..
Voi millainen pskamyrsky olisi tullut jos vähemmistöön kuuluva olisi tapettu. Tuolla olisi mielenosoituksia ja pride liput liehuisivat kulkueissa. - Anonyymi
Max Blumenthalin mielestä Kirkin takana oli Israel ja suuri raha, kuten monen muunkin kummallisen ilmiön takana tuppaa olemaan.
https://www.youtube.com/watch?v=QyyEnxY7OXU
Eräiden mielestä myös ampumisen takana oli Isreal. Robinson ei välttämättä ollut edes se, joka ampui, vaan hänen päänsä vain oli sekoitettu perinpohjin ja hänestä tehtiin houkutuslintu viranomaisille. Kieltämättä virallinen tarina siitä, miten tapahtumat etenivät, on erittäin epäuskottava. Mutta syynä voi olla myös se, että FBI laskee tahallaan liikkeelle väärää tietoa, koska se edelleen etsii ihmisiä, jotka ovat saattaneet olla osallisina ampumiseen.
https://www.youtube.com/watch?v=JbOsU-3jiXY
Teoriat eivät ole ristiriidassa keskenään. Ite en tiennyt kunnolla kuka Charlie Kirk on ennen kuin kuulin hänen ampumisestaan. Olin kyllä joskus ohimennen nähnyt hänen videoitaan Youtubessa.
On hassua, että Sebastian Tynkkynen ihailee sellaista mikä vastustaa sitä mitä hän ja hänen miehensä edustavat, esim. homoseksuaalisuus ja maahanmuuttajat ja tummaihoiset (Tynkkysen mies on tummaihoinen). Ja hassua, että Sebastian Tynkkynenkin on maahanmuuttovastainen, vaikka mies on eri maasta muuttanut Suomeen.- Anonyymi
Sebu on ihan sekaisin. Miestänsä käy sääliksi, kun ääliö puolisonaan.
Valtaosa Suomessa asuvista ei ole varmaan koskaan kuullutkaan Charlie Kirkistä. Ovat varmaan aika ulalla, kun ovat nähneet otsikoita hänen ampumisestaan.
- Anonyymi
Ei ole kuultu, koska julkinen media ei ole sallinut henkilöstä kirjoittaa. Nyt kuitenkin juhlivat kuolemaa, joten siksi tapeetilla.
- Anonyymi
Ääriajattelu tarvitsee palvottavia ja marttyyreja. Tämä Kirk on jenkkien äärioikeistolle paljon hyödyllisempi kuolleena ja varsinkin murhattuna kuin elävänä.
Olisikohan järjestetty juttu eli omat koirat purreet?
Nyt näyttävät hautajaiset! Trump kuulemma osallistuu!- Anonyymi
Meneeköhän Sebu paikalle?
- Anonyymi
Hyvä kun ampuivat paskan. Sehän haukkui suomalaisia mennen tullen,vaikka ei tuntenutkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1102311Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from281871Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen261837Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276471836- 991775
Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la571122- 1101026
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei20863- 52834
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110817