Robert Redford on kuollut
Hollywood-ikoni Robert Redford on kuollut.
Näyttelijä ja Hollywood-ikoni Robert Redford on kuollut. Kuolemasta uutisoi muun muassa sanomalehti The New York Times.
Redford kuoli nukkuessaan kotonaan Utahissa Yhdysvaltojen aikaa tiistaiaamuna. Redford oli kuollessaan 89-vuotias.
https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011498293.html
Robert Redford on kuollut Hollywood-ikoni Robert Redford on kuollut.
13
161
Vastaukset
- Anonyymi
En muista yhtään leffaa tältä mieheltä.
Silti: kevyet mullat.- Anonyymi
Surullista, kun nuoruuden idolit yksi toisensa perään poistuu. Aika on armoton mutta oikeudenmukainen tuomari.
- Anonyymi
Hyvä näyttelijä. Yksi parhaimmistosta joita ei enää montaakaan jäljellä. Muistan näytellleen useammassa elokuvassa, monenlaista roolia oli, en kaikkia filmejä tosin nimeltä, olin niin lapsi/teini kun tulivat putki-tv:stä. Muun muassa yksi oli kumminkin "Puhallus" (sting — pistos) 70-luvulta.
R.I.P. Robert. - Anonyymi
Ehkä tää oli joku Turha Tyyppi tää Roopert.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä tää oli joku Turha Tyyppi tää Roopert.
Loistava näyttelijä- turhan nuorena kuoli.
mm Lions for Lambs- filmi oli hieno- Tom Cruisen, Michael Penan ja Meryl Streepin kanssa pääosissa.
- Anonyymi
Kuka - yks näytteliä, who cares
- Anonyymi
Hän näytteli toista WP:n tutkivaa journalistia Bob Woodwardia, mikä johti Richard Nixonin eroamiseen presidentin virasta , kun hänen vakavat Watergate -väärinkäytöksensä tulivat vähitellen ilmi.
RIP Robert Redford.
- Anonyymi
Pääsikö hän Taivaaseen vai joutui ikikauhuun kadotukseen? Tunsi hän Jeesuksen Herranaan ja Vapahtajanaan?
Tunnetko sinä Jeesuksen?- Anonyymi
Jeesus Kristus on Herrani ja Vapahtajani
- Anonyymi
Myös Ozzy Osbourne oli kristinuskossa- vaikka salasi sen uransa takia.
- Anonyymi
Clint Eastwood vielä aktiivinen,aikoo vielä tehdä uuden elokuvan. Vielä on Harrison Ford myös elossa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191170
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89874Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18699- 77697
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat276665- 88653
- 107604
- 27537
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49533Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet107477