Ultima trading bot. Uusi kusetus vai ei?

Anonyymi-ap

Onko kenelläkään kokemusta tästä uudesta Ultima trading botista? Kävin sivuja katsoon ja tuottolupaukaset saate sanoilla zero risk alko haisemaan yhtä tunkkaselta paskalta kuin Space Ai.

5

858

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Zero risk sijoitukselle = 100 % huijaus.

      • Anonyymi

        Tämäpä juuri. Ja tätä paskaa omilla fb sivuillaan mainostaa sama tyyppi joka ensimmäisten joukossa Suomeen tuli levittämään space ai kusetusta ja kun tuon ultiman nettisivuja katsoo niin samanlaisia spaceukko kuvia sielläkin niin kuin Space Ai:ssa 😅


    • Anonyymi

      Selvittelin hiukan asiaa ja tämä on 100% varmuudella kusetus ja pyramidihuijaus.

      1 Omistaja & yritys tiedot:
      Sivuston omistajat piilottavat identiteetin whois-rekisteröinnissä käyttämällä maksullisia anonymiteettipalveluja
      (Domains By Proxy)

      Eli kukaan ei tiedä kuka todellisuudessa omistaa nettisivun tai "firman" mikäli sitä on olemassakaan ja todennäköisesti ei olekaan.

      BehindMLM arvioi, että palvelu voi olla pyramidihuijaus (ponzi-tyyppinen) sillä affiliaattimallit ja uGas-maksut näyttävät olevan keskeisesiä toimintalogiikassa

      Eli käytännössä noilla maksuilla rahoitetaan toimintaa ja alussa annetaan pieniä voittoja. Sitten kun käyttäjiä ei enää tarpeeksi tule ja rahannostajia on liikaa niin töpseli irti ja rahat pois. Myös ihan helvetin epäilyttävää että tommonen "botti" pitää yhdistää omaan lompakkoon jonka yritystiedot on salattu.

      Pysykää kaukana tästä. Ei ole mitään oikotietä onneen kryptoilla rahan tekemisessä. Jos niillä haluaa rahaa tehdä niin unohtakaa kaiken maailman kusetukset ja paskabotit. Opiskelkaa kryptoja, odota että hinnat putoaa, osta silloin ja myy silloin kun hinta on korkealla. Tavallaan hyvin helppoa, tavallaan ei jos et jaksa yhtään seurata miten ne käyttävät tai opiskella niistä yhtään mitään.

      • Anonyymi

        Kyseessä siis nimenomaan utradingbot.io ☝️


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3982
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2297
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      827
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe