Tunnustatteko Laurin ja Pekan Nerouden?
Tunnustatteko Totuuden, Pyhän Laurin?
Anonyymi-ap
8256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tunnustan. Mitä väkevimmin.
Kunnia Korkeuksissa Nimistä Pyhimmille, Yksin Heille, Iankaikkisesti.
Mitä väkevimmin. Tunnustan myös Pyhän Anteron. Oikeamielisyyden Alun.
Väkevä YLISTYS Suomen Lähijunille!
Late on pikkusiskojen kavereita. En minä kumarra nuorempiani.
Latelle sellaisia terveisiä, että sen vaimon työpaikassa kahvipöydässä heitin joskus vitsillä, että voisi vetää ratikkalinjat Haagan liikenneympyrän läpi niin että ratikat tukkisivat autoliikenteen moneen suuntaan. En minä olisi uskonut, että kohta sellainen järjestely tosissaan toteutettaisiin. Ainoa ero mun visiooni on siinä, ettei siihen liikenneympyrän keskelle viritetty pysäkkiä. Mutta kieltämättä minuun on tehnyt vaikutuksen se kolarien määrä Pitäjänmäentiellä Kelan/Lidlin edessä.
Pekasta en tiedä. Niksuhan sen kaverin nimi oli eikä Pekka.
Lauri on kuninkaiden Kuningas. The Highest Heralds, The Angels, Sing! Glory! Glory! Let The King, Lauri, Be Praised!
Heitin hyvin kustomoidun tiilen sokkona aidan yli ja johonkin se näköjään osui. Hyvä on sitten. Suomessa on paljon Laureja mutta joukkoliikenteellä on vain yksi Suuri Lauri.
Lauri "Leuka" Mononen ja Pekka Marjamäki olivat kovia jääkiekkoilijoita puolisen vuosisataa sitten, kyllä tunnustan heidät.