jonkin palveluyrityksen avoimen oven viereen asiakkaana olevaa tarkoituksellisesti herjaamaan, kumpi voi yrittää soittaa poliisin paikalle, asiakas vai yrityksen henkilökunta?
Ja häirikön tavoitteena on tietenkin se, että asiakas ei jatkossa enää käytä yrityksen palveluita koska tuo häirikkö kokee nolaavansa kyseisen asiakkaan yrityksen henkilökunnan silmissä. Pyritään rajoittamaan elintilaa!
Mistä se siihen osasi tulla? Oliko edellinen, paikalla vielä ollut asiakas lähtenyt kiireesti levittämään tietoa kuka oli seuraavana vuorossa?
Konstit on monet! Tuliko hyvä mieli? Ja häirikön päivä jatkui samoissa vanhoissa merkeissä kuin aina ennenkin.
Asiakaspalveluammateista puheen ollen: On se kyllä aika noloa sekin, että työnantajan antamassa työpuvussa kuljetaan kännissä kaduilla ja toreilla asiattomalla tavalla käyttäyen, toki tämän vasta työajan päättymisen jälkeen! Noloa kuitenkin, kun työpuku on vielä päällä! Mitäs mahtais työnantaja tykätä tuollaisesta mainostajastaan!
Jos joku häirikkö ilmaantuu
Anonyymi-ap
0
85
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2019611Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen314365Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1163947Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1003822- 2013377
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik182827Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1221367Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its731356- 901164
Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!
Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A151141