jonkin palveluyrityksen avoimen oven viereen asiakkaana olevaa tarkoituksellisesti herjaamaan, kumpi voi yrittää soittaa poliisin paikalle, asiakas vai yrityksen henkilökunta?
Ja häirikön tavoitteena on tietenkin se, että asiakas ei jatkossa enää käytä yrityksen palveluita koska tuo häirikkö kokee nolaavansa kyseisen asiakkaan yrityksen henkilökunnan silmissä. Pyritään rajoittamaan elintilaa!
Mistä se siihen osasi tulla? Oliko edellinen, paikalla vielä ollut asiakas lähtenyt kiireesti levittämään tietoa kuka oli seuraavana vuorossa?
Konstit on monet! Tuliko hyvä mieli? Ja häirikön päivä jatkui samoissa vanhoissa merkeissä kuin aina ennenkin.
Asiakaspalveluammateista puheen ollen: On se kyllä aika noloa sekin, että työnantajan antamassa työpuvussa kuljetaan kännissä kaduilla ja toreilla asiattomalla tavalla käyttäyen, toki tämän vasta työajan päättymisen jälkeen! Noloa kuitenkin, kun työpuku on vielä päällä! Mitäs mahtais työnantaja tykätä tuollaisesta mainostajastaan!
Jos joku häirikkö ilmaantuu
Anonyymi-ap
1
194
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383839Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362974Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt91872Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51608Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41089- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22728