Nyt kannattaisi Salon kaupungin laitaa uhkasakko Ossuuskaupalle, jos ei kohta ala sitä korjaamaan, se kun on helvetin ruma ja vaarallinenkin ohikulkijoille.
Ties mitä ylhäältä alkaa tippumaan jalankulkijoiden päälle, nyt nopeasti uhkasakko Ossuuskaupalle.
Sakko voisi olla aluksi 1200 e kuukaudessa joka nousee joka kuukausi 500 e, tai toinen vaihtoehtohan olisi, että kaupunki korjauttaa sen ulkopuolisella urakoitsijalla ja lasku maksaa OSSUUSKAUPPA, perkele.
Vai, onko Suur-Seudun Ossuuskauppa eri asemassa kun YKSITYINEN kansalainen josa toimitaan yllämainitulla tavalla?
Kyllä tästä asiasta nyt pittää pitää ylimääräinen kokous kaupunginalolla ja panna Ossuuskauppa pikaisesti vastuuseen omasta kiinteistöstään.
Vaan arvaan jo mitenkä käy: "Eihän me nyt voida Ossuuskauppa alkaa pakottamaan, sehän joskus toi vanhalle kaupungintalolle aina ilmaiset kaffeet ja pullat - kunes se katsottiinkin LAHJONNAKSI".
Älkää sitten kulttuuriämmät innostuko ja ehdoitatte, että kaupunki ostaisi sen ja siihen kunnostetaanki GULTTUURITALO 30 miljoonalla......
Suur-Seudun Ossuuskaupan suojeltu viljavarasto rapistuu!
14
324
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän Osuuskauppaa vastaan voi mitää panna, ensinnäkin valtuustomme jäsenistä 99% on S - kortti ja kaikkihan nuolisivat jopa Osuuskaupan pusseja, jos sellaiset olisivat kaupalla.
- Anonyymi
Kiinostaa tää myös, asun aivan keskustassa ja ulkoilutan koiraani vanhan aseman myötä, mutta ei tämä varmaan ole mitenkään merkityksellisä, mutta yhtäkkiä noin 20 metrin pääsä kolahti , kuin tiili olsi pudonnut.
Tuuli oli melkoinen ja en oikein ensin
tajunnutkaan mistä se putosi, taisi pudota siitä matalammasta rakennuksesta, mutta kyllä koirani säikähti.
Katselin seuraavalla lenkilläni aivan uudella tavalla sitä siiloa - sehän on aivannrappilla, miksi?- Anonyymi
Entisenä rakennustarkastajana olen useita näitä viljavarastoja tarkastanut ja niiden ulkovalut ovat usenkin jo aikansa eläneet ja vettä on päässyt ulkovalun rakenteisiin josta johtuen alkaa pakkasilla putoilemaan rappausta koska vesi on on pässyt väjiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entisenä rakennustarkastajana olen useita näitä viljavarastoja tarkastanut ja niiden ulkovalut ovat usenkin jo aikansa eläneet ja vettä on päässyt ulkovalun rakenteisiin josta johtuen alkaa pakkasilla putoilemaan rappausta koska vesi on on pässyt väjiin.
Sedhän on Asbestia täynnä - purku maksaisi miljoonia
- Anonyymi
Ilmankos osuuskauppa ei siihennhalua koskea- purkukin maksaisi miljoonia - mutta jo sen ylläpito maksa myös.
- Anonyymi
Tähän mylly-viljavaraston on saneeratava Moskeija. Kun meillä on siirrytty Sarialakiin, voidaan rikollisia rangaista tiputamalla huipulta. Pekka Haavisto tekee koe hypyn. 🌚🌚🌚
- Anonyymi
Nesteen korkeaa tornia alettiin kutsumaan Uolevi Raatteen torahampaaksi, voisiko tämän nimittää Ossuuskaupan torahampaaksi virallesesti?
Ulosottoon vaan jos Ossuuskauppa hoida julkisivuremppaja, perkele! - Anonyymi
Puolet valtuutetuista osuuskaupan hallituksessa.
- Anonyymi
Jos se torni on rapautessuansa uhka jalankulkijoille, pitää laittaa puomeja ettei jalankukijat sinnepääse , dedes vahingossakaan.
- Anonyymi
Purkuun vaan koko "torahammas" ja lasku OSUUSKAUPALLE.
Salon kaupunki varmaan saa purkamisesta BONUSTA ainakin 200 000e purusta.- Anonyymi
Ei käy, jos sen olistaisi vaikka joku yksityinen henkilö - uhkasakkoa oisi aikoja sitten alettu perimään.
Mahtaako se Arvosen perimä kummitella siellä taustalla, se kun niitä pullii ja kaffei sinne valtuustosaliimme aina kuskasi ja kaavoitushommat menivät liukkaasti läpi - vain kuivii poullii ja laihaa kafetta kuskaamalla, heh.
- Anonyymi
Otin yhteyttä Salon Rakennusvirastoomme ja kysyin : Ei voi mitää, koska osuuskauppahan meitä tavallansa johtaa -tuollakin taustallahan jokaisella on ve vihree kortti taskussa.
Me olllaan kuin entiaikojen MAFIA . joka dumppaa ongelmajätteensä maan alle- Anonyymi
Kun täälä on varmaankin näitä tunninjunaan miehiä, Hesarin nettisivuilla juttu rapistuva Suomi. Herättääkö mistään ajatuksia. 🦊🦊🦊
- Anonyymi
Älkää sitteen gulttuuriämmät alkako edes haaveilemaan, että vanhasta siilosta tehtäisiin jotain teille sopivaa ja paskat.
Voin jo kuvitella, kuinka vanhat gulttuuriämmät hankaavat vanhoja pillujansa Viljavaraston nurkkiin ja toisillensa sanovat: tossa minä sain ensiorkun silloin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv4043058Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,12279Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k612219Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll171897Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1681419Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel31287Sukupuolen merkitys elämässäsi?
Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el2011089Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne
niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,38904Iltalehden evästeasetukset
No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee100860Sun seurassa oli turvallinen olo
Yhteisiä vietettyjä aikoja muistelen. Yllätit mut kerran tavalla josta tulin äärettömän onnelliseksi 😘 Olkoon tämä nais38832