Diktatuurin vaara

Jollei pystytä yhdistämään kaikkia edistyksellisiä voimia äärioikeiston uhkaa vastaan, edessä on diktatuuri monessa Euroopan maassa.

Sossujen pitää se tehdä.

Silloin pitää myös luopua liiallisista sateenkaariasioista ja Israel vastaisuudessa.

Vastustajat ovat Venäjän imperialismi, äärioikeisto, joka naamioituu muka vain populismiksi, ja islamismi. Israel taistelee Islamismia vastaan, on muurinaukossa. Ja jokaisen maan terrorismin vastaiset joukot.

Jos ei sossut tehtävään kykene, vaan jatkaa nykyisellä linjalla, edessä on äärioikeiston voitto vaaleissa monessa EUn maassa, kuten on jo käynyt muutamassa.

Siinä on teille historian oikea puoli!

Herätys!

6

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mee nukkumaan punakki

      • Tämä on asiaa, tuo ei.

        Venäjän imperialismi pysäytetään Ukrainassa.

        Euroopassa äärioikeisto sen vastaisella yhteisrintamalla. Amerikassa perustuslailla.

        Islamismi tukemalla Israelia ja öoliiskvoimilld joka maassa ja pakotteilla Iranille.

        Sossujen pitää ruveta ajattelemaan maailmanpoliittisesti. Teillä on tärkeä osa yhteisrintamassa näiden taistelujen puolesta.


      • Anonyymi
        santtunen2 kirjoitti:

        Tämä on asiaa, tuo ei.

        Venäjän imperialismi pysäytetään Ukrainassa.

        Euroopassa äärioikeisto sen vastaisella yhteisrintamalla. Amerikassa perustuslailla.

        Islamismi tukemalla Israelia ja öoliiskvoimilld joka maassa ja pakotteilla Iranille.

        Sossujen pitää ruveta ajattelemaan maailmanpoliittisesti. Teillä on tärkeä osa yhteisrintamassa näiden taistelujen puolesta.

        Vanhat toverit, Demarit ja DDR. Ei meillä diktatuuria pelätä. Ho Ho Honeker. Muisti vähän pätkii. 🌚🌚🌚🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🦏🦏🦏🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🦏🦏🌹


      • Anonyymi kirjoitti:

        Vanhat toverit, Demarit ja DDR. Ei meillä diktatuuria pelätä. Ho Ho Honeker. Muisti vähän pätkii. 🌚🌚🌚🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🦏🦏🦏🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🦏🦏🌹

        Demarit ovat tehneet parannuksen tässä asiassa. Samoin vasemmistoliitto. Tämä Israel vastaisuus on jäänyt päälle ja sateenkaariasiat liian keskeisinä.

        Nyt tarvitaan yhteisrintamaa äärioikeistoa vastaan. Ja Ukrainan puolesta ja islamismia vastaan.

        Ei enää mitään hömpötyksiä vaan hengestä on kysymys!


    • Anonyymi

      Menikö aloittajalta puurot ja jauhot sekaisin? Putin ja Netanjahu ovat samanlaisia hyökkääjiä, jotka valtaavat "elintilaa" itselleen. Tosin vain toisella se on lähempänä totuutta, mutta yhtä tuomittavaa, koska siellä asuu jo toisen kansan ihmisiä.
      Siinä taas aloittaja on oikeassa, että suvaitsemattomuus, rasistisuus ja sodan lietsonta on nostanut päätään aivan liikaa Euroopassa.

      • Netanjahu on huono, mutta Israelin puolella pitää olla islamismia vastaan, kaksipiippuinen juttu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      121
      9519
    2. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      113
      7731
    3. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      34
      7594
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      238
      7308
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      97
      6032
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      86
      5901
    7. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      48
      5688
    8. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      105
      5581
    9. Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan

      Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit
      Maailman menoa
      70
      4714
    10. Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin

      Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m
      Maailman menoa
      32
      3299
    Aihe