5 aloitus aiheesta.
Rydman väittää että tekoaly ja teknologinen vallnakumous vaihtaa tulevaisuudessa vaipat ja lapioivat paskat
Rydman väittää että tekoaly ja teknologinen vallnakumous vaihtaa tulevaisuudessa vaipat ja lapioivat paskat
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 100
Vanhimmat
Venäläinen tekoäly pumppaa Rydmanin pään täyteen paskaa.
100 vuotta jo vasuposkaaa.
https://yle.fi/a/74-20008168
Etkö sinä pölöpää vieläkään usko, että Lipponen oli Nato-miehiä jo siinä vaiheessa, kun sinä vielä kelluit mällinä ympärikännissä väkisin paneskellun äitylisi römpsässä?
Eli edustat katkeria valkoisia tsaarin ajan venääisiä?
Aloittaja on täynnä paskaa. Useamman osaaminen ja ymmärrys ei riitä arvioimaan tekoälyn mahdollisuuksia.
Mitä kuvitellaan tapahtuvan tulevaisuudessa, niin silloin suuret ikäluokat ovat kuolleet, eli viimeiset ja sitkeimmät elää vielä 30 vuotta. Suuri osa vanhenevasta väestöstä ei tarvitse niitä hoitajia ja suuri osa vanhenevasta väestä ostaa tarvittavat palvelut yksityiseltä puolelta. Suuri osa vanhenevasta väestöstä saa kotiinsa tukea omaisiltaan.
Osaatko reppana muuta ajatellakaan kuin Persuja?? Sanotaan ,että rakkaudesta se hevonenkin potkii.Olet kiinnostunut selvästi Persuista,
En ole kirjoittanut persuista mitään vaan vain Rydmanista. Jos Rydman vaihtaa vielä kerran puiluetta, niin hän on kolmiloikkaaja.
Demuista en ole puhunut vaan rajat auki ja miinat pois rajalta, vakoojavasut.
https://yle.fi/a/74-20073695
Älä imartele itseäsi.
Putler on yhä oma aateveljesi Linkkipersu eli olet itse se, joka toistaa Putlerin propagandaa.
Hyvillä asiantuntijoilla on kysyntää.... oppositiossa saavat olla rauhassa...
"Ennen natsit juoksi mamujen perässä niitä potkimassa nykyisin ne juoksee persujen perässä vasara kädessä."
...ja puolueesta pihalle potkittu ääliöoikeistolainen vainoaa&mustamaalaa persuja pakkomielteisesti 18-22h/365vrk vuodessa suoli24:lla Iuotsinpestin suojista.
Rydmania ei realismi.kiinnosta. Hän elää jossakin keinotodellisuudessa.
Sinimustaksi rotuopin julistajaksi sinun yhden miehen..miesoletetun pyhä sota persuja vastaan jotka tekee teidän kainaloiden tuulettajien puolesta kiristyksiä mamupolitiikkaan on skitsoa.
sinimusta äärivassari.
Ilmeisesti et katsellut ohjelmaa, josta tässä keskusellaan?
Vihervassarit elää omassa kuplassaan.
Myös humanoidit laskeutuvat ufoilla, joten tarvitaan paljon maahanmuuttajia...!
Rajat on avattava kaikille tulla Suomeen...!
Vain äärikristitty voi ajatella noin mustavalkoisesti. Sulta puuttuu jopa harmaansävyt.
ei kyllä minulle tulee mieleen uskovaisten lisäksi , tuo vasemmisto ajattelu
Äärikristitty on aina parempi kuin kivikautisen pedofiilikultin kannattaja.
Kyllä se A studion koomikko oli tälläkin kertaa sen juontaja Kiurun hyvä 2.
Tylsä Rydmanin ja Räsäsen asiallisuuden takia Teemu takaisin kehiin.
Vassaria kävi lähinnä sääliksi Kiuru sen sijaan on aina yhtä viihdyttävä tahattoman komiiksn mestari. Ihan kuutamolla kuten aina ennenkin.
Kiuru, ei ymmärrä vieläkään mitään, ei ihme jos ei mistään saa uutta työpaikkaa.
Säälin ihmisiä jotka joutuu tekemään töitä hänen kanssaan esim. valiokunnissa.
Onnistui haukkumaan mamujen arvottamisen vaikka esim. Naslma on vailla työperäisten mamujen pisteyttämistä eli arvottamista. Ihan kuutamolla muutenkin kuten aina ennenkin.
Rydman perusteli faktat, mihin tämä maa on ajettu vastikkeettoman rahan jakamisella.
Ainoa pohjoismaa missä sossu elättää vastikkeetta. "Kotouttamispalveluiden" mahdollistaessa esim. tulkkien käytön vuosikymmeniä ilman pienintäkään aikomusta kotiutua rahan juostessa ilmankin.
Miksi hallitus on salanut miljardien yritywtukien ja verohelpotusten saajien nimet?
Ei oikeusvaltio toimi näin.
"Lähes 50 yritystä hakee valtiolta mittavaa verohelpotusta vastineeksi isoista investoinneista. Moni uutta yritystukea hakevista hankkeista sijoittuu Pohjois-Suomeen ja länsirannikolle, missä on hyvät kuljetusyhteydet ja paljon sähköä saatavilla.
Kaleva selvitti tukea hakevat yritykset, mutta osa niistä jää pimentoon, sillä Business Finland salaa joka kymmenennen hakijan tiedot kokonaan liikesalaisuuden nimissä.
Salatuista tuenhakijoista ei saada julkisuuteen mitään tietoa – ei edes yrityksen nimeä. Julkisoikeuden professori Tomi Voutilainen Itä-Suomen yliopistosta pitää Business Finlandin julkisuuslinjaa kyseenalaisena.
– On kyllä hyvin poikkeuksellista, että tieto siitä kuka on hakenut tukea olisi liikesalaisuus, kun otetaan huomioon runsas oikeuskäytäntö, Voutilainen arvioi.
Puhtaan siirtymän verohyvitys on aivan uudenlainen yritystuki, jolla Orpon hallitus yrittää kotiuttaa teollisia investointeja Suomeen.
Tukiohjelma on ennennäkemättömän laaja: sen kautta voidaan kanavoida jopa useiden miljardien verohyöty tehtaita ja laitoksia rakentaville yrityksille."
"Miksi hallitus on salanut miljardien yritywtukien..."
Päätit sitten siirtää TAAS maalia, tuossa ohjelmassa EI KESKUSTELTU yritystuista, joista 2019-2024 jaettiin ENNÄTYSMÄÄRÄ!!!!
Koronan jälkeen yritystukia jaettiin mm. yrittäjien ja kokkeleiden pyynnöstä. Melko moni persukin nosti tuolloin jopa 100 000 € yrityksellensä.
Rydman on tyypillinen persu tampio
kertoo vasemmisto vajakki 🤔
Totuus sattuu.... mites, kun Kiuru ei edes vastannut toimittajan kysymyksiin, vaan alkoi levittämään muunneltua demujen probakanda tietoa!?
Kiuru syytti hallitusta työttömyydestä, mutta haluaa lisää maahanmuuttoa turvaamaan työvoiman saatavuuden. Tiivistettynä, Suomessa on liikaa työttömiä ja lisää pitää saada, kasvattamaan lisää julkisiamenoja. Työttömistä maahanmuuttajista puhuttaessa esille nousee ukrainalaiset vaikka ovat olleet Suomessa lyhyen ajan verrattuna vuonna 2015 tulleisiin saati vuonna 1990 tulleisiin jotka vieläkin tarvitsevat tulkkausapua. Ukrainasta tulleista ovat suurinosa naisia ja lapsia, Ruotsista tulleet 90% nuoriamiehiä. Ukrainalaiset ei korostu rikostilastossa eikä vankimäärässä, joten ovat sopeutuneet hyvin.
Joo, ei ollut Rydman hereillä siinä kohtaa. Kepujen murehtiessa jo koronarajoituksien aikana kuinka he saa Ukrainalaista halpatyövoimaa istuttamaan Kulmunin perunantaimet? Niiden nyt kuntalaisuuden saadessaan loisiessa työteon sijaan mikä oli Räsäsellekkin yllätys.
Huulipuna2 jatkaa siitä mihin huulipuna1 jäi. Mihin Suomella ei ole varaa Lindtmanin ilmoittaessa jo ettei velkakatot hänelle käy. Äänessä tyyppi joka haukkuu Orpon hallitusta velanotosta.
Roisto pummit maasta ulos keskusta on vailla 40 000 roistopummia lisää vailla joten se siitä...
Rydmanin osaaminen oli heikkoa. Vaikutti siltä ettei häntä enää politiikka kiinnosta. Tainnut luovuttaa jo.
Jauhotti paitsi nolon juontajan myös Kiurun sekä vassarien edustajan joka sen myös tiesi huuliaan puuren siinä missä Kiurun äö ei riitä sen ymmärtämiseen että tuli jauhotetuksi.
Rydman ei jauhota kuin korkeintaan itsensä.
Kyllähän Rydman jauhotti opposition 100-0, Kiuru oli pihalla kuin lumiakka... oli demarien tapaa opetellut ulkoa vastaukset, mutta nytkin ihan vääriin kysymyksiin, joita toimittaja ei tehnytkään!!!
Kiuru upotti kerta toisensa jälkeen tuon hörhöteoreetikon, joka ei pysynyt aiheessa ja levitteli kuvitelmia.
Räsäsen (KD) mielestä tuen eteen täytyy tehdä töitä.
Jos työtä tekee siitä on maksettavat PALKKA !!! P-LE.
Vai aikooko hallitus muuttaa ja alentaa palkat sosiaalituiksi ?
Eikös Etlan Kangasharju todennut muutama vuosi taaksepäin, ettei palkalla tarvitsisi tulla toimeen, koska onhan meillä sosiaaliturva?
Räsäsen hihna on luistanut jo pitkään
"Työ on parasta sosiaaliturvaa" - 70 000 uutta työtöntä.
"Eikös Etlan Kangasharju todennut muutama vuosi taaksepäin, ettei palkalla tarvitsisi tulla toimeen, koska onhan meillä sosiaaliturva?"
Ja vaalitentissä Minja, Sohvi ja Antti sanoivat, että terveenkään ei tarvitse suomessa mennä töihin , ON OIKEIN ELÄÄ SOSIAALITURVAN varassa!!!!! Vieläkö ihmettelette noiden puolueiden gallup suosiota!? Ai niin heidän mottonsahan on: Suomi ensin ajattelu on vahingollista!!!!
Puhui sentään edes vähän asiaa verrattuna opposition edustajiin.
2019-2023 hallituskaudella tuli OMIA työttömiä noin 35000 lisää ja samaan aikaan tuotiin rajojen tuolta puolen yli 200000 uutta suomalaista: päiväkoteihin, opiskelemaan osa jopa osa-aikaiseksi työskentelemään....
Tai elää yritystukien ja verohelpotusten varassa.
Ryde jankuttaa, kuinka SDP raahaa porukkaa Afrikasta ja Lähi-idästä.
Unohti kuitenkin mainita, että vuonna 2015 tuli 35000 maahanmuuttajaa kyseisiltä alueilta ja persut oli tuolloin hallituksessa. Näistä persujen haalimista maahanmuuttajista maksetaan edelleenkin kovaa hintaa.
Eikä sanaakaan Rantasen päästämistä Jemenin ukoista.
Miksi Tynkkysen Alan sai Suomen kansalaisuuden ja äänioikeuden?
"Unohti kuitenkin mainita, että vuonna 2015 tuli 35000 maahanmuuttajaa kyseisiltä alueilta ja persut oli tuolloin hallituksessa. Näistä persujen haalimista maahanmuuttajista maksetaan edelleenkin kovaa hintaa"
2019 tuli 24000, 2020 tuli 36000, 2022 tuli 50000, 2023 tuli 74000 sekä 2024 perheenyhdistämisohjelman kautta, jossaopiskelijoiden vanhemmat ja isovanhemmat tuotiin suomeen tuli vielä noin 64000!!!
Osaatko kertoa, KUINKA KOVAA HINTAA noista maksetaan?
Noista 2015 tulleista vain murto osa jäi suomeen, valtaosa jatkoi heti eurooppaan lihapatojen ääreen.
Yhdet ja samat skitsot hokemat vuoden jokaisena päivänä aina uudestaan ja uudestaan tuhansilla toistokerroilla..🥱🥱
"Varsinaisen harhaluuloisuushäiriön tärkein oire on pysyvä harhaluulo, joka muistuttaa lähinnä päähänpinttymää eli pakkomiellettä.
Häiriö on psykoottinen tila, koska mitkään vastakkaiset todistelut eivät voi horjuttaa uskoa harhaluuloon, ja havainnot tulkitaan aina tukemaan harhaluuloa.
Harhaluuloisuushäiriöstä kärsivällä on alttius tulkita ympäristön tapahtumat ja ihmisten eleet tavalla, joka tukee heidän uskojaan. Tuloksena ovat riitaisat väittelyt ja kaikkien osapuolten ärtyneisyys."
...ja kaikki s24 palstat persujen maalittamiselle valjastanut persuista pihalle potkittu s24 trolli kyseessä.
Hei putinisti, Haluatko keskustella Ukrainan sodasta?
2019 tuli 24000, 2020 tuli 36000, 2022 tuli 50000, 2023 tuli 74000 sekä 2024 perheenyhdistämisohjelman kautta, jossaopiskelijoiden vanhemmat ja isovanhemmat tuotiin suomeen tuli vielä noin 64000!!!
Hämmentävää, että persuhallituksen aikanakin maahanmuuton määrä vain kasvaa.
Jos huomasitte, niin ylen toimittaja yritti laittaa Rydmanin suuhun sanat aasialaiset eivät sopeudu Suomeen, vaikka Rydman korosti ihan toisia huonosti kotoutuvia, jotka tarvitsevat 10 vuoden oleskelun jälkeen kotouttamista/tulkkausta.
sanan säilää käyttävät puhuvat lakikieltä , he ovat tarkkoja sanoistaan
Käsittämätöntö kuinka saa jatkaa A studion toimittajana vaikka on toistuvasti ihan kuutamolla ja toisena osapuolena hyökkäämässä persujen kimppuun opposition kanssa?
Alan on persujen uusi tähti.
Todella outo kaveri namusetä pikkutyttöjen ahdistelija ja luulee itsestään aivna liikoja.
Voi kadottaa politiikasta ja menköön vaikka helvetiin emme kaipaa hänenlaisiaan pellejä puolueita vaihtamaan ja ministerinä onneton tekikö mitää ainoa jonka sai aikaan oli se, että kaikkki telakkatyöt menivätkin Usahan.
Rääväsuu ja puheet puuta heinää voi mennä vaikka helvetiin koko pelle.
ei 17v ole mitään pikku tyttöjä , tarkoitat varmasti sitä musujen 9 vuotiasta ?
"Rääväsuu ja puheet puuta heinää voi mennä vaikka helvetiin koko pelle."
Noinko koville totuus otti!? Kuis noin niinkuin omasta mielestäsi Kiuru "onnistui", vaikka ei vastannutkaan toimittajan kysymyksiin?
oletko käynyt nostamassa käteistä pankista pankkikortilla ?
luulin että se oli lapsuuteni maailma , mutta isäni sisko tekee sitä edelleen 🤔
pankkikirja
Räsänen vaatii että ulkolaiseten pitää tehdä työtä etuuksien eteen, mutta samalla ei voi mennä töihin kun ei osaa Suomea?
Ras ismia on suomenkielen opettelu.
siellä oli toi turvonnut vasemmiston jätesäkki selittelemässä valheita 🤣🤣🤣
totta kai tuollainen komposti puolustaa jätteitä 🤔
rydman puhui pelkkää asiaa 🙂
olin kaikissa asioissa samaa mieltä 🙂 siinä on pätevä poliitikko
kun hänen kaltaiselle annetaan valta niin minä olen tyytyväinen
mitähän vittua tekisin tuolle kiurulle jos törmäisin kasvokkain 😠😠😠😠😠
minä annan vapaat kädet muslimeille häntä kohtaan en rankaisis muslimeita jotka törmäisivät kiuruun 🤣🤣🤣
Onneksi olet lukkojen takana..😰
katso syy miksi demarit kannattaa maahanmuuttoa tilastot kertovat https://www.youtube.com/watch?v=oMIG7PDVkR0
herra jumala sisällissodassa tuota kiurua ei olisi enää 😠
Hurjaa puhetta!
sitten kun palaa hihat niin sitten palaa 😠 siksi minulla ei ole aseenkantolupaa
debiili demarit loi suojatyöpaikkoja valtavat määrät 0 korolla ja korona elvytyksillä
nyt kun tätä rahaa ei saada enää niin kas kummaa ovat sosiaalihuollon piirissä 🤔
Rydmanhan oli ainoa joka puhui ASIAA ja vastasi toimittajan kysymyksiin!!! K. Kiuru taas oli pihallakuin lumiukko... oli ilmeisesti opetellut vastaamaan ihan muihin kysymyksiin, kun ei vastannut toimittajan kyselyihin "kuuluuko sosiaaliturva VAIN suomalaisille"!?
Maikkarin aamuteeveessä taas jauhotteli demaria joka oli fiksumpi kuin Kiuru.
Ryytimies best, onnea isyydestä ja tulevasta vaipparallista!
Rydman tunnetusti pitää vaippaikäisistä.
Batman ja Rydman, joku musiikki: Ehtaa tavaraa...
Mistä Rydmanin suku on tullut Suomeen?
Jos Rydman on viikinki, niin sitten hän ei voi olla aito perussuomalainen.
mielipiteet ratkaisee sama kun juneksella
syy miksi joku kannattaa jotain paljastuu sama kysely kun puoluekannatuksissa
https://www.youtube.com/watch?v=oMIG7PDVkR0
Siksihän se Nasima on aina demareita edustamassa eri medioissa vaikka ei ole kovinkaan kummoinen poliitikko. Osaamisen rajoittuessa lähinnä rasistikortin heiluttelemiseen persut sen kohteina jotta mamut osaa äänestää demareita. Vassarit ja vihreät ihmeissään joille mamujen äänten pitäisi mennä varsinkin vassareille.
miksi esim, fatima ei saa mamujen ääniä vihreille?
Rydman oli kovasti pettynyt kun Nasima ei vienyt häntä käräjille "rikoksistaan" Nasimaa vastaan...🤣🤣
valtaosa kansanedustajista on pelkkiä laumasieluja jotka toistelee ulkoa opeteltuja hokemisia. Nyt muodissa ollessa hokema "historian väärällä puolella" ja hokema "hallitus yrittää kääntää aiheen toisaalle hallituksen leikkauksista". Mistä syyttivät mm. Teemua joka kutsuttiin A-studioon puhumaan maahanmuutosta mikä ko. ohjelman aiheena oli.
no ei tuo mitään, persut elää symbioosissa mamujen kanssa, ilman niitä ei ois puoluetta
Yksi mamumyönteisimmistä puolueista henkilökohtaisella tasolla faktan ollessa kuitenkin se, että ilman Sipilää, Stubbia ja SOINIA ja heidän aiheuttamaa mamuaaltoa Suomeen 2015 Halla-aholaiset eivät istuisi nyt hallituksessa. Asia mikä sinun Soinia palvovan ap:n on ylitsepääsemättömän vaikea asia tunnustaa eli se, että ilman Soinia Halla-aholaiset eivät olisi paitsi rekisteröity puolue minkä lisäksi ne ei istuisi nyt hallituksessa ilman Soinia.
Joko Rydin perheeseen on ostettu vaipan vaihto ja rintamaitoa antava robotti, että ei tarvitse omia käsiä liata. Ei tiedä jätkä mitään vanhusten hoidosta. Matu matu matu matu, ja niin edelleen
Joko sinä sinimustien somesaastevastaava ap osaisit kertoa, miksi sinä rotuopin julistaja vastustat maahanmuuttokriittisiä persuja? Jotka tekee teidän kainaloiden tuulettajien puolesta kiristyksiä mamupolitiikkaan. Esim. potkimalla maasta ulos Soinin 2015 Suomeen imuroimia mamuja...