Ei kannata maksaa rahaa ja elättää ulkomaalaisia.

Anonyymi-ap

Tämä on Suomessa iso haitta.

- Suomeen on päässyt helposti ulkomaalainen jolla on toisen valtion kansalaisuus, asumaan ja Suomen valtio alkanut maksamaan kk rahaa. Kun ei pitäisi maksaa elämisestä euroakaan.
Vaan että elää omilla rahoillaan useita vuosia eikä anneta kansalaisuutta näin helposti.

Hän on ulkomaalainen ja toisen valtion kansalainen, tullessaan rajoille.

Suomessa lähes kaikki on Suomen kansalaisia, eikä muiden valtioiden.

Jokainen maksettu euro on kiristänyt maassa jo eläneiden ihmisten veroja ja sosiaaliturvaa ja muita palveluita, sekä lisännyt velkaa kaikkien suomen kansalaisten taakse jotka joutuvat sen maksamaan!

Ihminen jolla on ennen Suomeen pääsyä toisen maan kansalaisuus. Sellaisen ei halutessaan joudu maksamaan valtion ottamaa velkaa kun on toisen valtion kansalaisuus.

Kokeilkaapa tehdä bisnestä että tuotte ulkomailta Suomeen vaikka 700-1000eur joka kuukausi! Siihen ei moni kykene.

Yksittäisille ulkomailta tulleille ihmisille maksetaan näitä summia joka kuukausi Suomessa kerätyistä veroista jotka estää myös bisneksen syntymistä ja rahan tuomista ulkomailta sekä estää suomen kansalaisten sosiaaliturvaa kun jakajia on enemmän.

1

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tekeekö Seben Alan jotain töitä ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      112
      4727
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      183
      4469
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      114
      1895
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1691
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1462
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1179
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      367
      1172
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      73
      1087
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      72
      1039
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      978
    Aihe