http://www.aamulehti.fi/teema/pommi-iskut/2574782.shtml
Mahdollista siis on, että Lontoon muslimit protestoivat tämän Lontoon imaamin alkavaa oikeudenkäyntiä pommi-iskuillaan? Tökeryys ja iskujen suoranainen alkeellisuus ehkä viittaisivat siihen.
Mahdollista siis on, että Lontoon muslimit protestoivat tämän Lontoon imaamin alkavaa oikeudenkäyntiä pommi-iskuillaan? Tökeryys ja iskujen suoranainen alkeellisuus ehkä viittaisivat siihen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei ollut alkeellista! Ja laitetaan maailma asiat kuntoon, niin ei tarvi ihmisten epätoivoisesti hakea oikeutta!
...löydät vaikka netistä juuri sinulle sopivia "vaihtoehto-uutisia", jos vaikka kotimaisen laatusanomalehden tiedot ei kelpaa. Eli äärivasemmistolaisille ja islamistisille sivuille, mars! ;)
varmaan niitä uskonnon harjoittajia, jotka ovat vähän kiikun kaakun terrorismin kanssa? Ihmishenkien menetys on tietysti ikävää, mutta tarkoitus on "pyhä" ja pyhittää keinot? Kun resurssit ei riitä kunnon sotilaalliseen toimintaan, niin pehmeisiin kohteisiin (siviilit) saa iskeä. Oikeassa sodankäynnissä, vaikka se ei koskaan ole toivottavaa, ei pyritä summittaiseen siviilien tappamiseen. Siviiliuhreja silti tulee, mutta niitä ei tarkoituksellisesti pyritä saamaan.
hänen lomalla ollessaan.
"Itsemurhapommit ovat köyhän risteilyohjuksia"
Kuolematon lausahdus.
Osaat varmaan itsekin päätellä jotakin näistä kiinni jääneistä terroristeista. Kenelle Britanniassa kasvaneet pakistanilaismiehet hakivat oikeutta, osalle irakilaisia, Saudi-Arabian hallitsijasuvun vastustajille, Afaganistanin Taleban oppositiolle vai kenelle. Näillä terroristeilla ei ollut mitään tekemistä koetun sorron tai vääryyksien oikaisemisen kanssa. Heidät oli värvätty tekemään isku, jonka tarkoitus oli aiheuttaa sekasortoa ja kaaosta kiihkomuslimien vihan vuoksi. Politiikan kanssa iskuilla ei ollut mitään tekemistä.