Pistäisivät kehoituksen pienten kaupunkien katujen pyöräily virhe ajeluihin sakkoja. Ei siinä taida sakko olevan kuin jain 20euroa? Pyöräilevät ihan miten sattuu heitä kiinnostaan, pimeällä älypuhelimet päällä ja muuen valoitta. Älypuhelimilla vievät herkästi puolet tiestä kun hoipertelevat pimeässä.
Sitten päivällä saattapi kulkea väärää puolta kohti kapealla valtatiellä. Pikku kaupungissa vain kävelyjalkakäytävillä, usein väärää puolta vauhdilla talon takaa. Ovat kaikenikäisiä.
Miksi hallitus ei kerää pienistä sakoista7
Anonyymi-ap
1
60
Vastaukset
- Anonyymi
Liikennesäännöt ovat olemassa, eli tieliikennelaki on voimassa. Jalankulkijat ja pyöräilijät eivät vaan niihin ole tutustuneet. Sehän ei ole hallituksen vika, jos ihmiset eivät sääntöjä osaa tai niitä noudata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1674950Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121529
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211421Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91163Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit42977Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298925- 153827
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747