Täällä huomaa taas, että bottien tekemät iskulauseet ovat ilmestyneet takaisin.
Vuoron perään vaaditaan minkäkin tahon erottamista tai väkivaltaisia mielenosoituksia.
Venäjä on alkanut trollaamaan aktiivisemmin
19
184
Vastaukset
- Anonyymi
Kun ei osaa lentää, pitää tehdä sitä, missä on hyvä.
- Anonyymi
Ryzzät yrittävät aiheuttaa kaaosta Suomessa.
- Anonyymi
Venäjän elää tehdäkseen pahaa.
Se on aina olut kateellinen kaikille, jopa Pohjois-Korealle.
- Anonyymi
Vaikuttaa siltä, että edellä mutuja taas kirjoitellaan, kun esimerkit puuttuvat. Mitä "bottien iskulauseita" tarkoitat? Niitäkö, joita kopioidaan esimerkiksi hommafoorumista ja kirjoitetaan hommafoorumin kirjoitusohjeiden mukaan?
Emme ole huomanneet, että joku vaatisi täällä "väkivaltaisia mielenosoituksia", johan ne kirjoitukset poistettaisiin. Missä ja miten on vaadittu "vuoron perään minkäkin tahon erottamista"?
Hallituksen kannatus on romahtanut. Kun katsoo viimeisempiä galluppeja, niin ehkä moni meistä on sitä mieltä, että hallitus voisi jo nyt erota?
Työttömyys kasvaa, konkursseja tulee lisää, sairaaloita suljetaan ja maaseutu autioituu kovaa vauhtia. Sosiaaliturvan leikkaaminen ja liikevaihtoveron korotus ovat heikentäneet suomalaistrn ostovoimaa.
Suomalaiset varautuvat työttömyyteen ja leikkauksiin ja säästävät entistä enemmän "pahan päivän varalle", mikä myös heikentää talouskasvua.
Hallitus on leikannut pienituloisilta sosiaaliturvan ja työttömiltä työttömyysturvan, mutta samaan aikaan vähentänyt yritysveroa ja pienentänyt marginaaliveroa ja tuloksena on heikko talouskasvu ja suurtyöttömyys. Näillä mennään tuleviin eduskuntavaaleihin asti - ellei hallitus sitä ennen myönnä virheitään ja eroa syystä tai toisesta.- Anonyymi
Ketkä "me"?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ketkä "me"?
Me venäläiset, jotka emme tee töitä, mutta kuulumme työväkeen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Me venäläiset, jotka emme tee töitä, mutta kuulumme työväkeen.
Ai siis fasitit, jotka vihaavat fasisteja?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ketkä "me"?
Ketkä "me"?
Me sitaateissa ovat
Persoonapronominit:
Minä
Sinä
Hän
Me
Te
He
ME KAIKKI
(Persut ei ole persoonapronomini - as You know) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ketkä "me"?
Me sitaateissa ovat
Persoonapronominit:
Minä
Sinä
Hän
Me
Te
He
ME KAIKKI
(Persut ei ole persoonapronomini - as You know)Kaikki?
Se tarkoittaa, että jos löytyy yksikin, joka ei ole samaa mieltä, sinä valehtelet.
Käsi pystyy virheen merkiksi.
- Anonyymi
Miksi vastaatte noille trolleille antakaa niiden keskustella keskenään.
- Anonyymi
Näin se menee. On tosin sitäkin ilmiötä, että kun arvostelee hallitusta, väheksytään arvostelua väittämällä sitä venäjän trolliksi.
Suomessa saa valittaa ja suomalaiset ovat aika hyviä valittajia.
Trolli ei löydä perusteluja eikä yleensä jatka keskustelua.
- Anonyymi
Venäjän propaganda
- Venäjän hallinto hyödyntää laajasti propagandaa tavoitteidensa edistämiseksi. Valtiollinen propaganda läpäisee koko venäläisen yhteiskunnan. Virallisen linjan kritisoinnista rangaistaan.
- Propagandan keinoja ovat negatiivinen uutisointi, faktojen valikointi ja kehystys, perättömät väitteet sekä trollaus. Synkimmillään propaganda on suoraa uhkailua esimerkiksi ydinaseiden käyttämisellä.
- Propagandan keinoja ovat negatiivinen uutisointi, faktojen valikointi ja kehystys, perättömät väitteet sekä trollaus. Synkimmillään propaganda on suoraa uhkailua esimerkiksi ydinaseiden käyttämisellä.
- Median toiminta Venäjällä on hyvin kontrolloitua. Propagandaa levittävät valtamediat ovat käytännössä Kremlin käskyvallassa. Länsimaisten medioiden käyttöä ja venäläisten liikkumista lännessä on rajoitettu voimakkaasti.
- Disinformaation ja misinformaation levittäminen kiihtyy sota-aikana. Ukrainan hyökkäyssodan aikana Venäjän pyrkimyksenä on oikeuttaa hyökkäystään sekä murentaa lännen tukea Ukrainalle kahtiajakoa tuottamalla. Ukraina on Venäjän narratiivissa on "äärioikeiston johtama", "korruptoitunut" valtio.
- Venäjän propaganda Suomesta on lisääntynyt sen jälkeen, kun Suomi päätti hakea sotilasliitto Naton jäsenyyttä Venäjän hyökättyä Ukrainaan. Tyypillisissä väitteissä luodaan kuvaa Suomesta "fasistisena" ja "Venäjä-vihamielisenä" valtiona. Levittämällä huolta sodan eskaloitumisen riskeistä Venäjä haluaa horjuttaa Suomen sitoutumista Ukrainan tukemiseen. - Anonyymi
Venäjän trollaamisen huomaa selvästi.
Aikaisemmin trolleja oli vähemmän ja ne oli fiksumpia. Nyt niitä on paljon ja ne on yhtä tai kahta lausetta, paljon isoja kirjaimia ja huutomerkkejä.
Ero on kuin Lavrovilla ja Medvedevillä.- Anonyymi
Täällä pyörii ainakin kaksi trollukkaa, joille suomen kieli tuottaa selvästi vaikeuksia. Lienevät idän ihmeitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täällä pyörii ainakin kaksi trollukkaa, joille suomen kieli tuottaa selvästi vaikeuksia. Lienevät idän ihmeitä.
Kyseiset kaksi Venäjän rölliä ovat viime aikoina olleet aika hissukseen. Ovatkohan jatkokoulutuksessa..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyseiset kaksi Venäjän rölliä ovat viime aikoina olleet aika hissukseen. Ovatkohan jatkokoulutuksessa..
... Ukrainassa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
... Ukrainassa
Niin itä-Ukrainassa ryzzien valtaamalla alueella. Toivottavasti jäävät sinne.
- Anonyymi
Osa lienee ryssäbotteja, osa taas äärilaitojen sekopäitä.
- Anonyymi
Eiköhän joku Venäläinen kaatanut tämänkin palstan. Sille ei annettu droonin avaimia
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1486781MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635883Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884529NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1004456Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1604272Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941650- 4021546
- 821369
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301345Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411131