Mä en kilpaile huomioista.

Oikea ihminen valitsee minut ilman epäröintiä.
171014
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Oikea asenne, pidä tuo 😊👍

3Äänestä

Pitäskö pitää tai olisiko pitänyt pitää reitti vapaana?

Äänestä
  • Ei kyse ole reitin pitämisestä vapaana. Kyse on siitä, että jos joku haluaa mut, sen pitää haluta ilman varauksia.

    1Äänestä

Se on just näin!!

2Äänestä

Tuolla asenteella ihmisen täytyy olla hyvin sinisilmäinen. Tarkoitan, noin voi sanoa jos ihminen ilmaisee itseään toiselle aivan suoraan - livessä, ettei voi käsittää asiaa mitenkään toisin ja sen jälkeen epäröi. Muussa tapauksessa on suorastaan tervettä epäröidä.

Äänestä
  • Epäröinti kuuluu elämään, mutta jos se jatkuu loputtomiin, se tarkoittaa ettei toinen oikeasti valitse

    1Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Epäröinti kuuluu elämään, mutta jos se jatkuu loputtomiin, se tarkoittaa ettei toinen oikeasti valitse

    Noin voi sanoa jos molemmat tai toinen on yrittänyt yhteyttä tosissaan, ei riitä jos katselee jotain ihmistä kiinnostuneena vaikka miljoona kertaa, riittää kun kerrankin ilmaisee itseään riittävän suorasti toiselle.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Noin voi sanoa jos molemmat tai toinen on yrittänyt yhteyttä tosissaan, ei riitä jos katselee jotain ihmistä kiinnostuneena vaikka miljoona kertaa, riittää kun kerrankin ilmaisee itseään riittävän suorasti toiselle.

    Juttu ei varmaan koskenut mitään katseita eikä sinua.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Juttu ei varmaan koskenut mitään katseita eikä sinua.

    Ei kyse ollutkaan sinusta vaan itse asiasta.

    Äänestä

Kilpaile ny.

Äänestä

Minä olen ainakin valintani tehnyt. Tehkää muutkin.

Äänestä

Entä jos valitsikin sut, mutta jos sä käsitit omiasi tai ajoit pois? Satuitko edes keskustelemaan asiasta toisen kanssa suoraan? Aivan niin, et......

1Äänestä
  • Jos noin olisi, täydellinen epähuomioiminen kyseessä.

    Äänestä

  • Palstalla ei kukaan voi tietää, kuka valitsi kenet tai kuka ajoi kenet pois. Se selviää vain oikeassa elämässä, ei täällä.

    Äänestä

  • Keskustelu vaatii kaksi osapuolta. Jos toinen ei halua, niin ei se yksin onnistu.

    Äänestä

Ei kiitos. Ole hyvä!

Äänestä

Stalkkeripomo tiukkana. Minä en. Minä minä minä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oikea ihminen valitsee minut ilman epäröintiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu