Oriolan kurssi näyttää ottavan pikku spurtteja vähän väliä. Ja sitten se taas tulee alas 5-6%. Odotetaanko siltä jotain uutista, ja sitten taas petytään kun sitä ei tule?
Niin pienivaihtoinen tuo Oriola ei kuitenkaan näytä olevan, että aivan matti meikäläiset heiluttelisi sen kurssia noin. Kurssin nykimisestä huolimatta suunta on ollut vähäisistä uutisista huolimatta kovasti ylöspäin, yli 30% YTD.
Mikä juttu ajaa Oriolaa ylöspäin, mutta kovasti nykien?
Anonyymi-ap
5
379
Vastaukset 5
- Anonyymi
keksinyt syöpälääkkeen 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Oriola on tukkukauppa. Ei sellaisessa syöpälääkkeitä kehitellä.
- Anonyymi00005
Ihmettelen kun oriolan saippuaa ei saa mistään muualta kuin apteekista ja apteekki nostaa hinnan korkeaksi. Onko saippua lääke.
- Anonyymi
Noin tylsällä ja ennalta arvattavalla toimialalla, ei olettaisi tulevan mitään 30% arvon muutoksia alle vuodessa. Eikä ainakaan kun uutiset eivät kerro mistään suurista mullistuksista. Suurin uutinen taisi olla osakesarjojen yhdistyminen, liekö se sitten ajanut kurssia ylös, kun sijoittajista osa kavahtaa kahta osakesarjaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 951841
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4881409Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.481210- 881203
- 751170
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t1941154- 93947
Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt11914- 65725
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta176721