vain ystävyyteen perustuva parisuhde on mahdollinen 60++ miehen kanssa, tai sitten tehdään niin ettemme koskaan asu yhdessä. Tai asumme yhdessä vasta sitten, kun ikää tulee lisää. Harmi kun menetettiin monia hyviä vuosia olla yhdessä, kun ei lopettu tietystä henkilöstä jauhamista, vaikka sitä pyysin jo vuosia sitten!
Se on niin että
1
149
Vastaukset
- Anonyymi
Jos sopivaa 60++ miestä ei löydy ystäväksi, jatkan yksin olemista loppuelämäni ajan. Tuntuu siltä ettette ymmärrä sitä, ettei minulla ole mitään pakkoa löytää ketään! Kiitos siitä niistä vuosista joita en olisi koskaan halunnut kokea! Elämäni kauheimmat ja ahdistavimmat vuodet! Miksi luulitte tietävänne paremmin kuin minä itse minkälaista on juuri minun näköiseni elämä! Osaatteko edes yhtään olla pahoillanne siitä, että jouduin kokemaan ne vuodet jotka saivat vain pelkkää pahaa oloa aikaan monella tapaa! Miksi kukaan ei ymmärtänyt sitä, että emme todellakaan kaikki välttämättä halua uusia ihmisiä elämäämme. Ja etenkin erityispiirteiselle se ei ole mitenkään välttämätöntä! Suurin osa ihmisistä ei ole erityispiirteisiä ja siksi ehkä heidän on vaikea ymmärtää erityispiirteisen ihmisen tapaa ajatella ja elää. Tietoa on paljon saatavilla, joten ei olisi ollut mikään ongelma ottaa selvää kaikesta! Yhä olen sitä mieltä, että voi mennä vuosi tai enemmänkin ennen kuin stressi ja ahdistus helpottaa aivan liian monen rankan vuoden jälkeen! Korvauksia odotellessa. Se ei ole yhdenkään uuden minulle nyt täysin tuntemattoman velvollisuus rahoittaa elämääni, koska ei ole hänen syynsä miten paljon pahaa jouduin kokemaan kautta rantain esityksen takia! Hyi hel..tti minkä minulle teitte, kun aloititte projektin mitään minulta kysymättä ja ottamatta selvää minkälaisia ehdokkaita yrititte minulle tyrkyttää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2497561Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1413979Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1182227Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261657- 471520
- 331402
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421214Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411012Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä8963Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23948