Siis se että suljetaan silmät, sensuroidaan ja meikataan faktat piiloon?. Ihminen joka kuvittelee että subjektiivisuus pelastaa objektiivisuudelta elää kuplassa, joka kuvataan hyvin matrix-elokuvassa.
Pelastaako sensuuri Tampereen?
16
217
Vastaukset
- Anonyymi
Ka ei voi ottaa kantaa kun ei tiädä mistä on kysymys.
- Anonyymi
onnellisimman tietämättömin kansa...
- Anonyymi
Ei mitään hajua mistä aloittaja puhuu. Ehkä siis tuuli vain huuliaan heiluttaa ja suhisee korvien välissä.
- Anonyymi
Minä en ymmärrä sinua, joten sinä olet tyhmä.
- Anonyymi
Ihmisen arvot määrittelee sen mitä ihminen pystyy hyväksymään ja ymmärtää. Ikävä kyllä älykkyyttä ei voi kerätä, se on perinnöllinen ominaisuus. Hölmöläiset kuvitteli keräävänsä ymmärryksen valoa.
- Anonyymi
Älykkyyttä on monta eri lajia eikä älykkyys aina tee ihmisestä viisasta.
- Anonyymi
Hölmöläiset kuvittelee että järjen valoa voisi kerätä. Ei voi, älykkyys on 80% periytyvä ominaisuus.
- Anonyymi
Kyllä järkeä voi kehittää koko elämänsä ajan.
- Anonyymi
Tarpeeksi kun sokeasti kun itseensä uskoo, niin subjektiivisuus kasvaa niin suureksi ettei ymmärrä objektiivisesta todellisuudesta yhtään mitään ja on onnellisen tietämättömin kansalainen. Ihanaa tämä yksilöuskonvapaus
- Anonyymi
Moni on huomannut jossain vaiheessa tehneensä huonon ratkaisun ja oppimisen kautta osaa välttää sitä. Niin ihminen kehittyy lapsuudesta lähtien.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Moni on huomannut jossain vaiheessa tehneensä huonon ratkaisun ja oppimisen kautta osaa välttää sitä. Niin ihminen kehittyy lapsuudesta lähtien.
- Anonyymi
Jos uskoo fanaattisesti ja sokeasti itseensä, niin voi varmaan kuvitella ja uskoakkin, että tosiasiat katoaa kunhan sulkee silmänsä tai ymmärryksensä....
- Anonyymi
Luulento pitää pitää kaapeissa.
- Anonyymi
Ainakin joku kovasti yrittää, kun tuo postaus sensuroidaan: "sivistyneetkoulutettut" Ihmiset on itsekkyyden ideologialla hajotettu itsenäisiksi yksilöiksi ja nyt niitä on helppo manipuloida ja hallita. Yksilöt fokusoituu yksityiskohtiin, riitelee kommunismin ja kapitalismin välillä, eivätkä näe kokonaiskuvaa, sitäettä molemmat on demokratioita, samaa minäminäpskaa eri paketissa.
- Anonyymi
Kyseenaalistaminen kielletty, ei saa kyseenalaistaa hölökustia.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2125004
- 373382
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.352908Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412783- 252438
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682267Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192148Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311810Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s411762Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.821435