Kyllä nyt persujen putinistisiipeä, Valta kuuluu Kremlille ja "Vapauden liittoa" ynnä muita Venäjä-mielisiä natzeja ketuttaa.
Halla-aho on suuri Ukrainan ystävä
9
80
Vastaukset
- Anonyymi
Noiden mielestä venäläinen natsismi ja imperialismi on hieno asia!
- Anonyymi
Venäjä on ihana maa . Siellä ei ole ikinä lakkoja eikä ikinä wokea. . niin ja nykyään elokapina ja muut mielarit ovat heti vankilassa .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäjä on ihana maa . Siellä ei ole ikinä lakkoja eikä ikinä wokea. . niin ja nykyään elokapina ja muut mielarit ovat heti vankilassa .
Jep, Venäjän vankilat on täynnä näitä "vaarallisia" toisinajattelijoita.
- Anonyymi
Olosuhteiden pakosta on Jussi sitä mieltä . Jussi ei ole ikinä moittinut Putinia . Jussi osaa täydellisesti Aatun pelikirjan .
- Anonyymi
Tuohon toteaisin, että persuissa on paljon aidosti Venäjä-vastaisia jäseniä ja persukannattajia. Oma lukunsa on persujen/persukannattajien putinistisiipi, joista osa lienee vanhoja neukkumielisiä komuja.
- Anonyymi
Juurikin näin, Aatu syytti kaikesta juutalaisia ja Persut maahanmuuttajia ja tällä verholla laitetaan oma kansa kyykkyyn ja köyhyyteen. Saapa nähdä koska Persut julistaa liittymishalunsa Venäjään?
- Anonyymi
Halla-aho voisi julkaista sisäpiirin opuksensa Mein Kamppi .
- Anonyymi
Tullee mieleen Stalinin ja Hitlerin ystävyys .
- Anonyymi
Putin on yhdistelmä Stalinia ja Hitleriä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043036
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on872405- 241946
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221510Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291470Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151375- 87902
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26887Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62836Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2759