Peter North palaa johtoon – väläyttää kovia otteita Venäjän suuntaan
Pitkältä sairaslomalta palannut nyrkkeilyliiton johtaja Peter North teki näyttävän paluun median eteen tänään Helsingissä. North, joka on ollut poissa julkisuudesta useita viikkoja, ilmoitti ottavansa jälleen ohjat tiukasti käsiinsä ja lupasi ”uuden aikakauden kurinalaisuutta ja voimaa” liiton toimintaan.
Yllättävä käänne nähtiin kuitenkin hänen kommentoidessaan ajankohtaisia ilmatilaloukkauksia, jotka ovat puhuttaneet viime viikkoina. North ilmoitti, että hän aikoo vastata kovalla kädellä:
”Jos Venäjä rikkoo enää kertaakaan rajoja, minä lähetän Matti Kelon hornetilla suoraan sinne muistuttamaan, että suomalaiset eivät peräänny”, North jyrähti.
Puheenvuoro sai toimittajat hieraisemaan silmiään, sillä nyrkkeilyliiton johtajan tehtäviin ei perinteisesti kuulu kansainvälisen turvallisuuspolitiikan hoitaminen. North kuitenkin korosti, että hänen mielestään ”nyrkkeilyn, puolustuksen ja kansallisen kunnian välillä on enemmän yhtäläisyyksiä kuin ihmiset ymmärtävät”.
Matti Kelo ei ole toistaiseksi kommentoinut, onko hän valmis nousemaan hornetin ohjaamoon liiton komennossa.
Lopuksi North totesi "yhden Suomalaisen miehen vastaavan noin sataa ryssää", kommentoidessaan tilannetta kotoaan Beverly Hillsistä.
Peter North palaa johtoon ja väläyttää kovia otteita Venäjän suuntaan
Anonyymi-ap
1
115
Vastaukset
- Anonyymi00001
Yksinäinen? Täältä löytyy seuraa heti ❤️ https://Stephanie.hoty.lat/Stephanie#/?/?/4lcl4mn02
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501557
- 611495
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101088- 60891
- 49864
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86610Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556