Ei mukavin paikka maailmassa.
On siinä vähän alisteisessa asemassa
Anonyymi-ap
8184
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ihanko totta!
Huomaa miten pinnallisesti katsot maailmaa, ihmisen elämä n lähes 100% henkistä laatuaan ja sinä seuraat vain jotain kehoa ja ajattelet hallitsevasi häntä kun et hallitse edes itseäsi.
Kyllä sinä olet nyt alistanut jonkun muun, kuin minut. Minuahan et pystynyt alistamaan. Mut saa vaikka tappaa ennen, mutta en alistu sun edessä koskaan!
Ei tarvitse ajatella noin. Joka kuvittelee hallitsevansa toista, on oikeastaan menettänyt jo itsensä ja hänellä on loppuelämässään aikamoinen työ jos haluaa itsensä takaisin.
Niin ja kerää huonoa karmaa itsellensä kaiken aikaa.
Sehän on selvää. Jo luonnon mekanismiin kuuluu pitää tätä kokonais-systeemiä pystyssä. Eihän siitä mitään tulisi jos liian monet tekisivät tuhojaan toisilleen, elämä tällä pallolla loppuisi aika lyhyeen, kaikilta. Siksi luonnon pitää koko ajan ylläpitää ja korjata ”asioita”, jotta tämä kokonaisuus pysyy elossa ja pystyssä.
Onpa viisaasti sanoitettu!
Siks otin loparit