Lidl on minulla boikotissa. Mistäs syystä Lidl on boikotissa? Siksi, koska siellä oli äskettäin alennusmyynnissä voisarvia ("croissantteja") - niitä tummempia - mutta alennuksen olisi saanut vain "äpillä". Olisin halunnut ostaa ale-hinnalla voisarvia, mutta alennuksen olisi saanut vain "äpillä"! Aina, kun Lidlissä on alennusmyynnissä jotakin sellaista, jota minäkin haluaisin ostaa, mutta alennuksen saisi vain "äpillä", asetan Lidlin boikottiin! Kunkin boikotin kestona on alennusmyynnin voimassaoloaika kerrottuna kolmella. Asetan Lidlin boikottiin aina myös silloin, kun Lidlin lehti lupaa myynnissä olevan jotakin sellaista, jota minäkin haluaisin ostaa, mutta tuotetta ei olekaan Lidlin myymälässä myynnissä tai sitä on liian vähän! Boikottien kestona on lehdessä-luvattu myyntiaika kerrottuna kolmella. Boikottieni aikana en osta Lidlistä yhtään mitään! Minulla on nyt semmoinen "äppi", että Lidl on boikotissa.
Vain "äpillä"!
10
373
Vastaukset
- Anonyymi
Kiviäkään ei boikottisi kiinnosta. Taas tässä kuussa taitaa tulla tonnin ostokset täyteen. :)
- Anonyymi
Minä en tarvitse mitään äpiä. Maksan Mastercardilla, johon on yhdistetty K-plussa ominaisuus. Sillä saa kaikki edut ja alennukset ja plussapisteet, joilla saa palautusta.
- Anonyymi
Ei se riitä, että kortissa on plussa. Osa eduista on sovelluksessa.
- Anonyymi
Melkonen boikotti. ”En käy kaupassa ennen kuin seuraavan kerran tarvitsen jotain.” Mä lopetin Tokmannilla käynkin sen jälkeen kun Säästötalo Robin Hood vaihtui Tokmanniksi. Siinä on boikotti kestänyt kotimatkaa kauemmin sentään.
- Anonyymi
Tuo nyt on ihan pientä. Kyse on yksittäisten tuotteiden yksittäisistä alennuspäivistä.
Mutta koitapa tilata jotain matkahuollon toimittamana. Tulee automaattiin, josta et saa pakettiasi pihalle ilman puhelimeen ladattavaa sovellusta.
No, vielä toistaiseksi ongelmasta pääsee maksamalla euron isomman toimitusmaksun, jotta saa paketin viereiseen automaattiin, jonka luukku aukeaa koodilukolla. - Anonyymi
Varmaan 5v sitten laitoin lidlin boikottiin, satunnaisesti olen jonkun hakenut paistopisteestä mutta muuta en ole ostanut.
- Anonyymi
Mitä ne on nämä,lidlin työkalut,mikä on esim. haarukkaympyrä avain?
- Anonyymi
Itseasiassa s-kaupalla on myös etuja sovelluksessa. Itselle siitä ei ole ongelmaa, mutta se vaatii etujen läpikäyntiä ja muistamista. K kaupassa oli kahvitarjous sovelluksessa, ja niiden saaminen piti tietää.
- Anonyymi
Sulla on tosi iso ongelma edessäsi. Käyt sitten missä kaupassa tahansa, on sinulla oltava äppi, että saisit juuri niitä ale-tuotteita, mitä haluaisit. Joko lakkaat syömästä tai asennat äpin tai syöt ja maksat sen täyden hinnan. Näin yksinkertaista.
- Anonyymi
EN KOSKAAN ASENNA mitään "äppiä".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1196206Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625141SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun674271SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023854Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost123621Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203178SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352499Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672242Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271600