On toiveita edelleen

Meidän suhteen
Ei ne vain lopu
36647
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

On ollu 10 vuotta...

Äänestä
  • Hymyilyttää.

    Äänestä

No Voiiii...

Äänestä
  • Niin
    En saisi antaa haaveille valtaa

    Äänestä

Olen niin pitkään odottanut sinua. Haluaisin edes yhden kerran rakastella kunnolla kanssasi, mutta turhaan haaveilen kun et halua edes yhtä kertaa. 😢

Mieheltä - Naiselle

Äänestä
  • Haaveilen joka päivä susta

    Äänestä

  • Mitä itse teet?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Haaveilen joka päivä susta

    🥹🥵😘❤️

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Haaveilen joka päivä susta

    Sama. Tehtäisiinkö jo haaveista totta?

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Sama. Tehtäisiinkö jo haaveista totta?

    Tee aloite

    1Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Tee aloite

    Enkö tehnyt?

    Äänestä

no voivoi tehkää jotakin konkreettista näiden naisten eteen mitä sitä täällä tossua kuluttaa?? täällä on vaan mun kaltasia ylijäämä naikkosia

2Äänestä

minulla on uusi suhde. Hän on semmonen aika tummat hiukset, vähän kiivas muttei minulle, asuu pohjoisessa ja tekee yrittäjähommia, jotenkin liittyy noihin hyviin henkimaailman asioihin, tykkää että tee rahaa ja pitää lapsista. haluaa myös vauvan, ehkä, ei ole pakollinen. mukava mies, en sitä suunnitellut enkä tiedä oikein mistä elämääni pöllähti. varmaan noista henkimaailman asioista, on itsekin kasvanut niihin. ei niistä aina pidä. usein jonkun vanhemman miehen seurassa, tekivät jotain liittyen noihin henkimaailman asioihin. lähetin avun pyynnön jospa se toi hänet jotenkin elämääni. joskus käynyt kuorsaamassa sohvallani, liittyy muuhun työhön ja sitten näin hänestä jonkun unen tyylisen, hereillä ja nukkuessa.

Äänestä

meidän suhteen lopusta on pian 2 vuotta. ja erääseen toiseen vielä kauemmin. On varmaan jo kohtuullista pyytää jättämään rauhaan. ja eräs on jo mennyt eteen päin elämässä, hyvissä. väleissä ollaan, vaikka aina pieni vara täytyy pitää.

Äänestä

Mikä ihme sinut saa kuvittelemaan, että olisi jotain mahdollisuuksia?

Äänestä

Ootko sä se hyvän pyllyn omaava mies?

Äänestä
  • Oon, sinne mahtuu kaikenlaista.

    1Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Oon, sinne mahtuu kaikenlaista.

    Huhhuh

    Äänestä

Et kykene ymmärtämään minua tai tilannettani mitenkään, jos et ymmärrä sitä etten minä voisi koskaan kiinnostua sinusta. Miehelle.

Äänestä
  • Miksi kirjoittelet ikävällä ja kuvittelet jonkun kaipaavan sinua?

    1Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Miksi kirjoittelet ikävällä ja kuvittelet jonkun kaipaavan sinua?

    Kaipaan toista täällä ja seuraan erästä tilannetta. Ja vahingossa tunnistin yhden ei-kiinnostavan täältä kirjoittelemasta minulle.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Kaipaan toista täällä ja seuraan erästä tilannetta. Ja vahingossa tunnistin yhden ei-kiinnostavan täältä kirjoittelemasta minulle.

    Ja tämän aloittajan kuvittelet tunnistavasi sinua kaipaavaksi mieheksi. Ilman yhtäkään tunnistetta! Kannattaisiko tehdä reality check! Sivusta.

    1Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Kaipaan toista täällä ja seuraan erästä tilannetta. Ja vahingossa tunnistin yhden ei-kiinnostavan täältä kirjoittelemasta minulle.

    Keskity siihen kaipaamaasi mieheen ja anna muiden olla omissa oloissaan, härregyyd… 😆

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Miksi kirjoittelet ikävällä ja kuvittelet jonkun kaipaavan sinua?

    Ei sitä kaipaa muut,kuin sä Esko!

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Keskity siihen kaipaamaasi mieheen ja anna muiden olla omissa oloissaan, härregyyd… 😆

    Se mies on toisen naisen,oikean naisen,joten näitä irti!

    Äänestä

Parempi ehkä näin, sitten se olisi vielä vaikeampaa...

Äänestä

Ei lopu, ei. Toivoa on. Ainoastaan hänen selkeä pyyntö jättää rauhaan voi sen minulta viedä.

2Äänestä

On. Ei lopu. Ei halua lopettaa.

Äänestä

Menikö tää jotenkin sekaisin...

Äänestä

Liian simppeli

Äänestä

Kyntäjä

Äänestä
  • 😂😂😂

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    😂😂😂

    inhoan

    Äänestä

  • Tämä palstaäijä on ihan sekaisin,onkiusannut erästä naista melkein 20v! Eikö tuo tarvitse psykiatrista hoitoa,muuten ei uhrikaan jaksa!menee uhrin kotiin ilman lupaa,varastaa kaiken,minkä irti saa,siis tuhoaa kaiken! on käynyt useamman kerran, on kaksoiskansalainen,pelottava ukko!

    Äänestä

  • Anonyymi00033 kirjoitti:

    Tämä palstaäijä on ihan sekaisin,onkiusannut erästä naista melkein 20v! Eikö tuo tarvitse psykiatrista hoitoa,muuten ei uhrikaan jaksa!menee uhrin kotiin ilman lupaa,varastaa kaiken,minkä irti saa,siis tuhoaa kaiken! on käynyt useamman kerran, on kaksoiskansalainen,pelottava ukko!

    Miettiny et kuinka moni tiesi kaikista niistä naisista ennen mua🤣🤣🤣🤣🤣 miettiny vaa et 🤣🤣🤣 vittu tän takii oon lepso syy ja seuraus turha tulla mun tielle enää ikinä

    Äänestä

Onko toiveet muka joskus loppuneet ja siksi toisekseen jos siltä näyttää tai vaikuttaa niitä on helppo saada lisää tekemällä lisää lapsia viimeistään teini-iässä voi olla melko varma että lapsella on toive jos toinenkin jos ei jo ennen sitä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Meidän suhteen
Ei ne vain lopu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu