Se tekee kaikesta lain, mikä ennen sovittiin neuvotellen. Alkaa tuntua,
että kansa halutaan laittaa "pakkopaitaan". Ahistaa..... ei tunne enää asuvansa
vapaassa maassa, demokratiassa.
Onko äärioikeistohallituksen tarkoitus sulkea asteittain kansalaiset ulos kaikesta päätöksenteosta ?
7
68
Vastaukset
- Anonyymi
Kivaa keskustelua. Miten tästä jatkaisi, kun kommentit poistetaan ?
- AnonyymiUUSI
Petteri: Me rakennamme uudestaan luokkayhteiskuntaa. Demokratia kuuluu menneisyyteen. Kansaa täytyy hallita lujalla kädellä ja kepillä.
- Anonyymi
Jos kirjoittaa totuuksia kokoomuksesta kommentti poistetaan.
Totuus ei ole eduksi kokoomukselle. - Anonyymi
Hallituksen suojeluksessa ei ole edes lapset eikä vanhukset.
Heidät on heitetty ulos ns. hyvinvointivaltiosta, jota ei enää ole ......
On tullut 30000 köyhyysrajan alapuolelle pudotettua lapsiperhettä lisää
ja vanhushoivasta leikataan taas.
MUTTA MILJARDIN EDESTÄ ON VEROALEA TAAS TIEDOSSA ISOTULOISILLE. Kun valtakunnalliset päätökset tehdään meillä hallituksen esityksestä eduskunnassa ja kunnalliset kunnan hallituksen esityksestä kunnanvaltuustossa, niin se on demokratiaa ja niin pitää olla. Ei voida jatkuvasti koko kansalla äänestyttää asioista joita moni ei oikein edes ymmärrä. Kansahan ne itsensä edustajat valitsee, ei kukaan muu. Vai onko sinulla joku muu mielikuva asiasta?
- Anonyymi
No vajaat pari vuotta on enää aikaa tällä Suomen nykyisellä täysin äärioikeistolaisella sinimustalla fasistihallituksella tuhota Suomen taloutta ja näin sitten järjestää suurta pahoinvointia kaikille suomalaisille ihmisille.
Anonyymi kirjoitti:
No vajaat pari vuotta on enää aikaa tällä Suomen nykyisellä täysin äärioikeistolaisella sinimustalla fasistihallituksella tuhota Suomen taloutta ja näin sitten järjestää suurta pahoinvointia kaikille suomalaisille ihmisille.
Rinne + SS vitoset todella tuhosivat maamme taloutta linjallaan "Rahaa on"! Siitä me nyt kärsimme ja saamme kantaa vastuuta heidänkin virheidensä tuloksista!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827086Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380