Miten nopeasti vuodet ovat menneetkään

Ihan kun välillä havahtuu ajankulkuun. Onneks aika on suhteellinen käsite. Mitä nyt vähän vanhettunu tässä.
13255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Olen vanhentunut ulkoisesti viidessä vuodessa varmaan 20 vuotta. Mut kyllä on ollut raskasta, eikä mikään oikein nappaa enää. Tuntuu että olen antanut jo itsestäni kaiken, enkä palaudu tästä enää. Missä välissä minusta tuli näin vanha??

Äänestä
  • Olen varmaan niin katkera, että se näkyy ulospäin enkä enää treenaa enkä tanssi 6 krt viikossa.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Olen varmaan niin katkera, että se näkyy ulospäin enkä enää treenaa enkä tanssi 6 krt viikossa.

    Puhut varmaan itsestäsi. En ole katkera, olen vain uupunut. Sinä sen sijaan vaikutat ilkeältä ja katkeralta.

    Äänestä

  • Samalta vähän tuntuu.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Puhut varmaan itsestäsi. En ole katkera, olen vain uupunut. Sinä sen sijaan vaikutat ilkeältä ja katkeralta.

    Tarkoitin itseäni, en muita.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Tarkoitin itseäni, en muita.

    Anteeksi. Automaattisesti luin ilkeilyksi. En vaan kestä mitään ilkeilyä.

    Äänestä

Rasvojen niukka käyttö vanhentaa ihmisten aivoja, kasvissyöjät kärsii eniten.

Äänestä
  • No minä syön kyllä lihaa, kananmunia ja käytän voita. Mutta elämä kuluttaa joskus karmeudellaan ennenaikaisesti. - en ap

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    No minä syön kyllä lihaa, kananmunia ja käytän voita. Mutta elämä kuluttaa joskus karmeudellaan ennenaikaisesti. - en ap

    Niitä tuleekin käyttää

    Äänestä

Ei, liikkumattomuus ja tupakointi (passiivinen myöskin) vanhentaa ihmistä. Sokerin syönti vanhentaa ihoa.

Äänestä

Liika sokeri, stressi ja liian vähän raitista ilmaa on vanhentanu.

Äänestä

Juu olen kans miettinyt elän korkeintaan 15 vuotta enää vaikka nyt olen jotenki terve.

Äänestä
  • Mulle tuntuu jo viisi vuottakin urakalta. Mut elellään nyt yhden päivän kerrallaan, ei sitä itse tiedä miten kauan tässä menee. - en ap

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ihan kun välillä havahtuu ajankulkuun. Onneks aika on suhteellinen käsite. Mitä nyt vähän vanhettunu tässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu