Itselle sattui hyvä säkä kun männä kesänä hokasin, että tehokas nenän kautta syvähengittäminen helpottaa ahdistunutta mieltä tehokkaasti.
Itselle keino on sikäls uusi, että luen hengityskerrat aina sataan. Laitan lukeman muistiini ja jatkan taas niin kauan kuin lieväkin ahdistus tuntuu.
Ikään kuin uusi mahis olis löytynyt. Kokeilkaa ihmiset, joita lieväkin ahdistus teittiä vaivaa!
Syvähengittämistä voi harrastaa ihan missä tahansa. Julkisissa tilaisuuksissakin.
Eikä maks mitää.
Psyykenlääkkeillä lievennetään mm. ahdistusta.
Anonyymi-ap
3
127
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo on totta! Hyvä idea ja hienoa kun jaat tietoa muille ihmisille. Luonnon oma tehokas lääke!
- Anonyymi
💩💩💩💀💀💀
- Anonyymi
Siis ensin nenänkautta ilmaa sisään, pidätetään hetkinen ja sitten ilma puhalletaan ulos suun kautta hitaasti, sen kun tekee muutaman kerran niin moni sanoo että helpottaa heti. Samalla on katsottava ettei keho ole jännitys tilassa niin ; että olkapäät on korvissa , vaan on oltava rento . Usein. Ihmiset joilla on paniikki käyttävät sitä sitä keinoa .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El906456MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny455531Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624319NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun824214Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja753960Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.801337- 781177
- 3281145
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32910Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is290846