Tämä on elokuva idea mikä minulle tuli mieleen mahdollisesta kolmannesta osasta.
Kiinalaiset ovat kiinnostuneet Aatamin legendasta ja lähettänyt palkkiometsästäjiä noutamaan hänet, Aatami on uimassa mökkinsä järvellä kun hän huomaa marjoja poimivan naisen tallustelemassa hänen perheensä haudalla mökin vieressä. Raivostuneena Aatami poistuu vedestä ja nappaa kirveen läheisestä pölkystä aikomuksenaan pelotella nainen tiehensä, kun nainen kääntyy katsomaan Aatamia, kolme pientä neulaa lentää Aatamin niskaan. Aatami havahtuu kahlittuna laivan ruumaan missä hän viettää n. 3kk ennen kuin laiva saapuu kiinaan missä hänet siirretään keskitysleiriä muistuttavaan paikkaan. Joka ilta leirissä järjestetään taisteluita kuolemaan asti tarkoituksena viihdyttää ylimistöä.
En ole kovin hyvä kirjoittamaan tarinoita, mutta idea olisi Aatami Korpi vastaan kiinalaiset taistelulajit. Ja kun hän lopulta pääsisi sieltä pakoon, hän aiheuttaa valtavaa tuhoa ympärillään etsien lentokonetta palatakseen takaisin kotimaahansa.
Sisu 3 - Eastern Traditions
Anonyymi-ap
0
90
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943869Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512752Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741310Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu171256Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101159Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020941- 46934
- 42856
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt213822Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua56690