SK: Porin kauppahalliin avataan ravintola

Anonyymi-ap

Satakunnan Kansa räväyttää: "Tunnettu ravintolayrittäjä avaa ruokaravintolan Porin kauppahalliin"

Tässä kohtaa ensimmäinen kysymys on jälleen, mistä asiakkaat? Kun Kalevi avasi torin laitaan, kaikki kysyivät: "Mistä asiakkaat?"

Jälleen yksi ruokaravintola lisää. Mistä se löytää asiakkaat? En ole ravintola-alalla, joten siksi ihmettelen, mistä näitä ravintoloita nousee kuin sieniä sateella?

3

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      näihin liittyy aina verosuunnittelu ja joku hallintayhtiö, kun ei tuo ole kannattavaa niin sitten mennään kataluudella ja lopulta kaiken maksajana tavalliset työläiset

    • Anonyymi

      Niin Kalevi, tuo janoisen kansan tuleva kuppila.
      Arvostelut paikasta ala-arvoisia, aivan järjettömän iso remontti tuohon tehtiin.
      Lähti pojalle mopo "hieman" keulimaan

      • Anonyymi

        Kaikella on hintalappunsa, kun homma karkaa lapasesta. Ihmismieli on jännä, kun se ei aina osaa tyytyä nykyiseen tilanteeseen, vaan ahneus ajaa eteenpäin. On saatava lisää ja lisää. On avattava vielä yksi ravintola lisää. Ja sitten taas yksi. Koskaan ei ole valmista. Ollaan aina tyytymättömiä nykyiseen tilanteeseen. Nykyhetkessä on liian vähän, huomenna on oltava kaikkea enemmän.

        "The bigger they are, the harder they fall."


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5676
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      98
      4876
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4834
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      395
      2459
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2380
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      4
      2032
    7. 115
      1975
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1637
    9. 383
      1397
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1243
    Aihe